У понеділок, 30 листопада, у виставковій залі Івано-Франківської обласної організації НСХУ відбулося відкриття виставки гарячої емалі родини Бородаїв. Ця техніка відома ще з часів Давнього Єгипту, тоді такі картини виготовляли зі сплаву дорогоцінного каміння.
Зараз художники-монументалісти використовують у роботах дешевші матеріали, а це мистецтво вже не таке популярне. Проте картини, зроблені з емалі, – довговічні, вони назавжди збережуть свій колір та форму.
До Івано-Франківська на два дні завітав один з найцікавіших монументалістів України Олександр Бородай з дружиною Тамарою, його називають символом сучасної української художньої емалі. Бородай відродив забутий для України жанр та невпинно популяризує його.
Зокрема, заслугою митця є оздоблення київських станцій метро “Видубичі” та “Осокорки”. Картини художника неодноразово представляли Україну на міжнародній арені.
На виставці у Франківську є близько 20 робіт емальєра, а також його доньки та дружини.
“Хто бодай один раз візьметься робити картини з емалі, вже не зможе відмовитися від цього жанру, – каже митець. – Так сталося і зі мною”.
Бородай разом з дружиною розповіли про роботи та їхнє значення, а також подякували франківським художникам за запрошення та теплий прийом.
Зараз у виставковому залі НСХУ знаходиться й виставка картин Опанаса Заливахи. Емальєр зізнався, що експонувати свої роботи поряд з картинами Заливахи – неабияка честь для нього.
Comments are closed.