Люди Фото

У Франківську вшанували пам’ять Опанаса Заливахи виставкою його картин (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 26 листопада, у приміщенні обласної організації Національної спілки художників України провели зустріч, приурочену 90-річчю від дня народження Опанаса Заливахи – відомого українського живописця, шістдесятника, політв’язня.

Більше про відомого художника читайте у статті У країні Заливахи“.

G2TOYLQTfyo

Він помер у 2007 році. Через всю його творчість пройшла тема України, українців та їх нелегкої долі, писав і про Голодомор, адже сам його пережив. На заході представили оригінали картин живописця, які надали з власних колекцій жителі міста. Розповіли про Заливаху його друзі та донька Ярина.

_FU0ivDVFfU

“Ми виховувалися на його прикладі, – каже Ярина Заливаха, донька художника. – Я пам’ятаю, як в нашій хаті проводили обшуки… Тато ніколи не йшов на компроміс, це передалося і нам”.

На зустріч прийшли представники міської та обласної влади, зокрема, й новообраний мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він розповів, що сьогодні їздив з сім’єю на могилу митця, вони помолилися та поклали свічку.

tCxfmRNl6ZI

“Для вшанування цієї постаті у місті зробили недостатньо, – каже Марцінків. – Я вважаю, що Заливасі треба встановити пам’ятник. Пригадую, як він завжди їздив по вулиці Незалежності на велосипеді, дуже світлою людиною він був”.

STTi0E-WZjE FZ8NNyPz4oc fv504eHZoi4 EwZ-cH82bns

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні