Культура

У Франківську знову відбудеться конкурс різдвяних дідухів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську готуються до конкурсу різдвяних дідухів. Через відсутність коштів його не проводили два роки поспіль, пише Укрінформ.

Про це повідомила завідувач фольклорного відділу Івано-Франківського обласного науково-методичного центру туризму та культури Стефанія Капустинська.

«18 грудня у нас буде проходити конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Дідух-2018». Два роки поспіль ми не могли провести цей конкурс через відсутність грошей. Цього року фінансування отримали. Якщо колись дідухом ми бачили звичайний сніп з вівса, жита чи пшениці, то тепер наші майстри роблять шедеври, справжні витвори мистецтв», – каже Капустинська.

За її словами, у цьому конкурсі свою майстерність готуються показати близько 10 майстрів області.

Дідух — українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах. На Покутті, Гуцульщині та Бойківщині дідух символізує родоначальника сім’ї — діда, а також усіх предків. Дідуха робили з першого зажинкового чи останнього обжинкового снопа. До хати його вносили напередодні Різдва, а зберігали до Водохреща. Дідух ставили на найпочесніше у хаті місце — під образами. Після свят дідуха спалювали, і це символізувало те, що душам померлих час повертатися на небо.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.