Кримінал Світ Фото

Справа Струца у Франківську. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 2 жовтня, у Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи Романа Струца, якого звинувачують у вбивстві валютника ще у 2010-му. За цей злочин франківець відсидів більше п’яти років у СІЗО, без вироку. Він писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише два місяці тому його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

До теми. П’ять років за… Роман Струц звинувачує міліцію у підроблених доказах по справі вбивства

IMG_3501

До теми. “Краплі крові. Довга історія одного вбивства“.

Нині захист надав суду кілька документів для матеріалів справи.

“Ця справа сфальсифікована від початку до кінця, – сказав Роман Струц. – Я прошу додати до матеріалів справи копію постанови, на яку мій тато випадково натрапив у виконавчій службі. 31 березня 2010 року, виявляється, мені виписали штраф, за злісну непокору міліції о 17:00 на вулиці Вовчинецькій”.

Також до матеріалів справи долучили ще одну копію постанови, згідно з якою Струц вчиняв злісну непокору міліціонерам вже наступного дня – 1 квітня 2010 року, в селі Загвіздя Тисменицькому району, близько обіду.

“На той час мене вже тримали у відділку міліції”, – пояснив обвинувачений та додав, що затримали його близько 17:00 31 березня, він не чинив опору працівникам міліції і це у суді підтвердив його товариш Станіслав Зарицький.

Крім того, адвокат Євген Іщенко просив суд долучити до матеріалів справи сейф Струців як речовий доказ. Зі слів обвинуваченого, спочатку по справі вбивства валютника затримали Василя Гошовського та виявили у нього значну суму грошей у сейфі. Той пояснив, що гроші на зберігання дав йому Струц, тому оперативники й затримали Романа та вже за дві години провели обшук у його домі. Як пояснила мама Романа Жанна Струц, міліціонери не оглядали їхні сейфи, а їх у домі було два, тобто грошей взагалі не шукали, потрібен був лише одяг Романа. Нині адвокат пояснив, що якби Струц і мав ті гроші, то тримав би у своєму сейфі. Проте суд відмовив долучити цей предмет у якості речового доказу.

До теми. На речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли. Документ

У суді допитали колишнього працівника міліції, який знайомий із мамою обвинуваченого та у 2013 році намагався з’ясувати, чи фальсифікували цю справу. Свідок зустрівся із на той час начальником слідчого відділу у міськвідділі Василем Дзундзою, який у присутності журналіста розповів, яким чином підробляли докази по цій справі.

“Матір Романа попросила дізнатись про обставини, які б могли пролити світло на справу, – говорить свідок. – Дзундза сказав, що коли сталося вбивство валютника, через кілька днів шляхом оперативно-розшукових дій винуватця знайшли. Але обставини змінилися, він сказав, що була вказівка віднайти якогось іншого хлопця, за якого ніхто б не міг постояти. А винного відправили у Польщу. Дзундза сказав, що зазвичай вони брали більшу кількість бірок і підписів понятих наперед. Аби сфальсифікувати докази, казав Дзундза, брали зі шприца кров вбитого і під час обшуку чи виємки наносили на одяг, так відбулося і у випадку Струца. Вони діяли за вказівкою Фелика і Кочкіна”.

До теми. Прокуратура визнала невірну кваліфікацію дій Романа Струца, який вже відсидів п’ять років за вбивство валютника у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Василь Фелик, зазначимо, на той час керував міськвідділом, а згодом очолив обласну міліцію. Олександр Кочкін нині керує вiддiлом боротьби з незаконним обiгом наркотикiв.

“Винний у цьому злочині ще не мав статусу підозрюваного, йому не оголосили підозру, – пояснив свідок. – Його відправили до Польщі, про інших винних Дзундза не казав. Я вважаю, що вбивця просто заплатив, але це лише мої здогадки”.

Згодом, зазначив екс-міліціонер, Дзундза відмовився у суді від цих слів, сказав, що тоді був п’яним. Хоча ту розмову на відео записував журналіст, тому суд погодився долучити до матеріалів справи сюжет із зізнанням Дзундзи.

До теми. Алібі тікає за кордон. Свідок у справі про вбивство у Франківську отримувала погрози від міліції

Сьогодні Роману Струцу продовжили міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту ще на два місяці.

Наступне засідання – 16 листопада о 10:30. У суді допитають матір Ірини Палюги, яка є алібі Романа Струца. Після цього відбудуться судові дебати.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні