Кримінал

Справа Міхальця. Суд відпустив головного копа Франківська під особисте зобов’язання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 28 жовтня, в Івано-Франківському міському суді почали розглядати справу керівника патрульної поліції міста Дмитра Міхальця. Сьогодні суд обрав міру запобіжного заходу для підозрюваного.

14875425_1084078415032444_296949821_n

Йдеться про конфлікт головного копа міста із атовцем. Міхальця звинувачують у перевищенні влади або службових повноважень, яке супроводжувалося насильством. Цей злочин передбачений частиною 2 статті 365 Кримінального кодексу України.

26 жовтня йому оголосили про підозру у вчиненні правопорушення.

Адвокат Міхльця Ігор Кукушкін заявив, що нардеп Віктор Шевченко готовий взяти начальника патрульної поліції міста на поруки.

Прокурор Богдан Бурак наполягав, аби суди таки обрав заставу – 80 мінімальних заробітніх плат – 116 тисяч гривень.

“Враховуючи його непогану зарплату він зможе внести таку суму застави”, – сказав прокурор.

Адвокат Міхальця зауважив, що його підзахисний за півроку заробив лише третину від суми застави, тому “недоречно говорити, що він може внести такі гроші”.

Дмитро Міхалець це підтвердив і додав, що “має невеликий дохід і знімає квартиру в Івано-Франківську”.

14875355_1084120391694913_1375636259_n

Тож адвокат попросив, якщо все-таки не оберуть варіант особистої поруки народного депутата, заставу в розмірі 20 мінімальних зарплат (29 тис грн).

Після півгодини у нарадчій кімнаті суддя Роман Хоростіль оголосив ухвалу.

Відтак, суд вирішив відпустити головного копа Франківська під особисте зобов’язання.

На таке рішення суду учасники засідання зреагували оплесками.

Така міра запобіжного заходу покладає на підозрюваного обов’язок виконувати вимоги слідчого судді, прибувати до суду за викликом; не виїжджати з місця проживання, без дозволу слідчого, прокурора або суду.

У разі невиконання зобов’язань до Міхальця можуть застосувати більш жорсткий запобіжний захід – йдеться про грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, 5 вересня атовець Іван Чайковський на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську залишив авто поблизу будівлі Пенсійного фонду. До нього підійшли патрульні, попросили документи, сказали, що він порушив правила паркування. Чоловік пояснив, що припаркувався за дорожньою розміткою, а нового знаку не помітив. Представився інвалідом АТО і просив не складати на нього постанову та відпустити. Однак копи папір написали.

До теми. Дмитро Міхалець: «Ми зрозуміли ще на початках – образ селфі-копів треба викорінювати».

Згодом, переглянувши постанову, чоловік виявив, що патрульні вписали не той знак. І наступного дня поїхав до поліції вирішувати питання з керівником патрульних – Дмитром Міхальцем. Після того Чайковський звинуватив Міхальця у брутальному побитті з киданням на підлогу, а той запевнив, що «взяв скаржника під руку, щоб провести, та з його боку був спротив і ескалація конфлікту».

Потім Чайковський написав заяву в прокуратуру, скликали цілу прес-конференцію, на якій висловилися всі. Попри розмови й дискусії, учасники конфлікту руки так і не потиснули. Зустріч завершилася на високих тонах.

12 вересня постанову на Чайковського таки скасували.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.