Кримінал

Комісія Ради знову розслідуватиме причини Іловайської трагедії

Google+PinterestLinkedInTumblr

На першому ж засіданні комітету ВР з питань національної безпеки і оборони було прийнято рішення про відновлення роботи тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування обставин трагічних подій, які призвели до загибелі та захопленню в полон бійців добровольчих батальйонів та Збройних сил України біля Іловайська. Про це у Facebook повідомив Дмитро Тимчук.

Ukrainian soldiers stand guard at aa Ukranian checkpoint near the eastern town of Slaviansk

“Поки не поставлені крапки в трагедії під Іловайськом, не можна говорити про висновки, які армія повинна зробити на основі власного трагічного досвіду. У тому числі – про кадрові висновки. А значить, годинниковий механізм міни безвідповідальності та непрофесіоналізму генералітету продовжує цокати і в штабі АТО, і в Генштабі”, – пише Тимчук.

На початку вересня Генпрокуратура призначила проведення військово-тактичної експертизи щодо дій посадових осіб в ході подій під Іловайськом. Експертизу довірили проводити Національному університету оборони.

“З тих пір про висновки експертів нічого не чути (на секундочку, пройшло 3 місяці!), – дописує він. – Поки у нас не буде даних об’єктивної експертизи, не можна говорити про конкретну вину конкретних посадових осіб – а відповідно, не можна буде знайти справжніх винних. Адже слідство має оперувати фактами, а не емоціями. Сподіваюся, ми зможемо вирішити цю проблему і виробити пропозиції в рамках комітету ВР вже в найближчі дні. Бо подальше затягування розслідування – це як мінімум неповага до наших полеглих Героїв. Та й про “міну сповільненої дії” забувати все ж не варто”.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.