Кримінал

Гральний бізнес переміг? Міліція закрила справу про перешкоджання журналістці “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Слідчий СВ Івано-Франківського МВ УМВС в Івано-Франківській області Іванишин М.О. закрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності кореспонденту “Репортера”.

Нагадаємо, журналіст розслідувала гральний бізнес у Івано-Франківську. У “Лото Клубі” на Січових Стрільців на неї накинулись двоє працівників закладу, які вибивали з рук камеру, погрожували та штовхались. Але провадження закрили “у зв’язку з відсутністю ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України”.

А як же докази, які ми надали міліції?

Місяць тому “Репортер” опублікував розслідування про гральний бізнес у Івано-Франківську. Нагадаємо, 8 червня у один із клубів журналістка зайшла з ввімкненою камерою, щоб перевірити, чи працюють у закладі гральні автомати, тримаючи в руках посвідчення. Пояснила, що є журналістом і проводить зйомку, щоб дізнатися, чим їхні автомати відрізняються від заборонених в Україні. На дівчину накинулись двоє працівників клубу, почали бити по руках, штовхатись, погрожували, лаялись, вибивали з рук камеру. Все це зафіксовано на відео і є доказами, прикріпленими до справи.

Гральна гідра. Фоторепортаж та відео з рейдів по гральних клубах Івано-Франківська

Написали заяву. 7 липня нам листом повідомили, що кримінальне провадження відкрили. Лист отримали з запізненням. Але 17 липня “Репортер” дізнався, що провадження закрили ще 27 червня. Якби не прийшли в міліцію, то б і не знали про це. Слідчий Іванишин М.О. пояснила – не всі повідомлення доходять до адресатів через канцелярію, тому, каже, не дивно, що листа про закриття справи ми не отримали.

З постанови про закриття кримінального провадження випливає, що журналіст є порушником, бо не спитала дозволу на зйомку в адміністрації. За постановою, дівчина увірвалась до закладу, не представилась, працівники клубу попросили припинити зйомку, журналіст не відреагувала і вони чемно викликали охорону.

Фото- та відеодокази, виходить, міліція не взяла до уваги.

У постанові під перешкоджанням законній діяльності журналіста розуміють “будь-які способи впливу на журналіста, наприклад, шантаж чи залякування.” І далі йдеться: “В ході досудового розслідування не було здобуто жодних доказів щодо шантажу чи залякування журналістки”. Отож, “Репортеру” не перешкоджали, права на зйомку журналіст не має, а тому провадження закрили.

Маємо ще 9 днів, щоб написати скаргу, але слідчий Іванишин М.О. запевняє, що не варто, бо результату не буде. Каже, щоразу будемо отримувати повідомлення однакового змісту.

То в Україні можна перешкоджати діяльності журналістів і не бути за це покараними?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.