Археологи обстежили ділянку неолітичного поселення Темирівці-І на території національного заповідника «Давній Галич».
Поселення розташоване в урочищу Прийма на північній околиці села Темирівці Галицького району Івано-Франківської області, на схилі другої надзаплавної тераси лівого берега річки Лімниця, притоки Дністра, йдеться на сайті інституту археології Національної академії наук України.
“Південна частина тераси зруйнована внаслідок природної ерозії та впливу антропогенних факторів, – йдеться на сайті. – Це призвело до оголення горизонту з матеріалами культури лінійно-стрічкової кераміки доби неоліту з об’єктами. Подекуди, культурний шар епохи неоліту фіксується на останцях тераси, на своєрідних острівцях, оточених глибокими промивинами та безпосередньо по бортах тальвегів”.
Під час досліджень встановили, що культурний шар епохи неоліту частково зруйнували внаслідок прокладання меліоративної траншеї початку ХХ ст. Археологи дослідили три об’єкти культури лінійно-стрічкової кераміки.
Найбільша концентрація знахідок – у верхній частині грунту, це може вказувати на два епізоди існування неолітичного поселення. Наступного року планують продовження дослідження поселення на більш широкій площі.
Comments are closed.