Історія

Ангел повені

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перед катедрою, на стіні бібліотеки медуніверситету, висить пам’ятний знак до 1020-річчя хрещення Київської Русі. Композиція складається з хреста і ангела, що ніби спускається з небес. Проект розробив місцевий майстер Олександр Вороб’юк, а виливали його у Львові. Коли скульптура була готова, то за нею на легковику вирушили Вороб’юк і Сергій Полуботько, багаторічний організатор франківських ковальських фестивалів.

Було то у 2008 році, кінець липня. Саме тоді Західна Україна дуже постраждала від повені. До Львова ковалі дісталися без особливих проблем, забрали скульптуру та поїхали додому. А тут і почалися пригоди.

Рівень води у Бистриці-Солотвинській піднявся настільки, що міліція, побоюючись обвалу мосту на Галицькій, перекрила автомобільний рух. Тоді ковалі вирішили їхати в об’їзд — через Драгомирчани. Коли до переправи залишалась якась сотня метрів, міст обвалився під напором води. Довелося вертатись. Чоловіки довго вмовляли даішників, аби ті пропустили авто, навіть показували ангела у багажнику. Проте міліціонери були невблаганні. Ковалям не залишалось нічого іншого, як узяти скульптуру на плечі та пішки нести її до майстерні на вулиці Київ­ський. Через усе місто. Отже, важкими бувають не лише хрести, але й ангели.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.