Гроші

Як перевірити чи фальшива купюра

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Україні несправжні гроші з’являються регулярно. При поспіхові та суєті не помітити підроблені гроші може кожен. Як не стати жертвою фальшивомонетників, і що робити, якщо фальшивка все ж опинилася в гаманцеві?

Як можна відрізнити підробку від справжньої банкноти

У поліції називають такі ознаки несправжньою купюри в 500 гривень.

  • Вона склеєна з двох аркушів паперу, тому більш щільна, хрустить при згинанні та має ознаки розшаровування.
  • Зображення світле й нечітке.
  • Ромб, розташований на рівні очей Григорія Сковороди, при нахилі купюри повинен міняти колір з фіолетового на зелений. На фальшивих грошах ромб не міняє свого кольору.
  • Водяні знаки мають бути чіткими на світлі.

Щоб бути цілковито впевненим у справжності грошей, варто скористатися послугами сайту obmen.dp.ua, де можна, зокрема, купити долар в Дніпрі та купити євро в Дніпрі.

Що робити якщо вам попалася фальшивка

У жодному разі не можна намагатися нею розплатитися в магазині чи будь-де. За збут фальшивок загрожує серйозне покарання (стаття 199 Кримінального Кодексу України «Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї»).

Найкраще буде повідомити в поліцію: співробітники заведуть справу та проведуть експертизу. Вам доведеться брати участь в допитах — потрібно буде розповісти, де ви отримали банкноту, від кого, за яких обставин, тобто згадати всі подробиці. Зазвичай такі справи розслідуються нешвидко, так що краще набратися терпіння. Зате якщо фальшивомонетників (або їх пособників, які поширювали фальшивки) знайдуть — є шанс повернути свої кошти.

Чи загрожує покарання

Ні, не загрожує, якщо ви дійсно не причетні до злочину. Звичайно, слідчі задаватимуть питання, але якщо вам нема чого приховувати, то проблем не буде.

Що робити, щоб знизити ризик отримати фальшивку

Щоб не стати жертвою фальшивомонетників і не опинитися в неприємній ситуації, необхідно дотримуватися таких правил:

  • не розмінюватися купюри незнайомим особам, не купувати і не міняти гроші в дрібних обмінниках;
  • якщо ви виявили купюру сумнівної якості, не намагайтеся її збути, це вже злочин! Замість цього негайно зверніться в поліцію;
  • здійснюючи покупки на ринку, будьте дуже уважні до тих грошей, які ви отримуєте.

Як визначити, що банкнота справжня

При сумнівах щодо одержаних грошей можна звернутися в Kit Groupe, де, крім інших послуг, перевіряють справжність грошових купюр.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.