Гроші

В Україні планують доплачувати пенсіонерам віком від 75 років

Google+PinterestLinkedInTumblr
Кабмін та Верховна Рада планують з 2021 року ввести доплати до пенсій для людей віком від 75 років – подібні до тих, які у цьому році були запроваджені для пенсіонерів віком від 80 років.

Про це розповіла голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова, пише УП, інформує Репортер.

Фото ілюстративне

“Наразі ми чекаємо на 15 вересня, коли буде внесено державний бюджет. Я на постійному контакті з міністром фінансів. Він закладає надбавку і для осіб 75+. Будемо допомагати людям, які працювали в основному за радянських часів і мають дуже малу пенсію зараз”, – каже вона.

Голова комітету ВР нагадала, що у 2020 році Рада ухвалила два закони, згідно з якими люди віком від 80 років додатково отримали не лише доплату в 1 тисячу грн, яку було надано одноразово майже 5 млн пенсіонерів, а й доплату у розмірі 500 грн на місяць до пенсії довічно.

Окрім того, з 1 вересня підвищиться мінімальна пенсія для низки категорій. Це відбуватиметься на підставі збільшення розміру мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень.

“Така зміна є підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для не працюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки. Таким чином, мінімальний розмір пенсії для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, зростає з 1889,20 грн (4723 грн х 40 %) до 2000 грн (5000 грн х 40 %)”, – пояснили у ПФ.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.