Гроші

Усе росте – і економіка, і борги по зарплаті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 11 липня, відбулася чергова колегія ОДА. На порядок денний винесли лише три питання – два про гроші та одне про безпеку.

Злети й падіння

Першим про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за перше півріччя доповідав начальник головного управління економіки ОДА Олег Ткач. Говорив недовго. Спочатку відзначив позитивні моменти – за півроку приріст промислової продукції склав 39,2%, а сільськогосподарської – на 8,5%. Потім одразу перейшов до недоліків. Серед них назвав середньомісячну заробітну плату, яка на сьогодні в області – 2225 грн, та борги з її виплати. Також згадав борги перед Пенсійним фондом і податковою.

Загалом, на думку Ткача, економіка області знаходиться у «стадії сталого розвитку». Крім того, начальник управління економіки ОДА звернув увагу влади міста Коломиї та Городенківського району на необхідність покращення їхніх показників.

Як уже заведено на засіданнях колегії – вказали на недолік, іди та пояснюй. Тож першим голова ОДА Михайло Вишиванюк підняв голову Городенківської РДА Івана Мороза. «Спад у першому кварталі відбувся через те, що наш цукровий завод у січні проводив реконструкцію, – пояснив той. – Зараз ми виходимо на показники минулого року».


Доповіді чиновників голову ОДА тішать нечасто

Очікували, що наступним відбиватиметься міський голова Коломиї, але цього не сталося. Замість нього «отримав» той же Олег Ткач. Вишиванюк попросив його назвати проб­лемні підприємства Коломиї. Той не знав. «Не можна називати місто і не називати підприємства, – став вичитувати його голова ОДА. – Ви цим собі як начальнику головного управління авторитету не додаєте. Як можна вийти із доповіддю та не володіти ситуацією?». Вишиванюк пригрозив Ткачеві звільненням, до речі, вже не вперше висловивши невдоволення його роботою.

Зовсім по-іншому обернулася доповідь для Лесі Балагури, заступника начальника головного фінансового управління. Її виступом губернатор залишився задоволений, і за це вона отримала нову посаду – в. о. начальника свого управління.

«Борговий» червень

Далі підняли питання боргів по заробітній платі. За словами заступника начальника головного управління праці ОДА Ярослави Ульванської, у цій справі червень для нашої області став критичним. Адже на 11 липня сума заборгованості – 7,8 млн. грн. «Ситуація погіршилася через те, що в Івано-Франківську та в Коломиї різко збільшилися борги по зарплаті», – доповіла Ульванська. Першим зі списку боржників назвала «63 котельно-зварювальний завод», де боргу наразі – 623 тис. грн.

Виконуючий обов’язки директора заводу Віталій Костишин пообіцяв, що за два, максимум три місяці, борги погасять. Уже сьогодні мають домовленості про виготовлення продукції для польської та луцької фірм, а також намір виграти кілька тендерів. «Тих два місяці потерпимо, – сказав Костишину Вишиванюк, – але якщо все сказане виявиться неправдою… Як ви дивитеся на те, що ми оголосимо ваш завод банкрутом і за борги заберемо його в обласну раду чи в управління ОДА?». Віталій Костишин пообіцяв виправити ситуацію.

Ще одним масштабним борж­ником, за словами Ульванської, є франківська фірма «Спіка», її борг – 931 тис. грн. Давати пояснення по «Спіці» було нікому. Її директор просто не прийшов на колегію. «І правильно зробив, – зіронізував Вишиванюк. – З яким лицем він мав сюди йти?».

Пожежі проти відпусток

Під кінець вирішували, що робити, аби посилити пожежну безпеку. Питання підняли у зв’язку з подіями у Рівненському будинку перестарілих, де вночі на 10 липня загинули 16 пенсіонерів. Яка ситуація з цими закладами на Прикарпатті, доповідав головний МНС-ник області Володимир Чернецький. Він повідомив, що від початку року сталося 600 пожеж у житлових приміщеннях, в яких загинуло 45 людей. У річках втопилося 28. «Це багато?», – риторично запитав Вишиванюк. «На 50% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року», – відповів Чернецький. «Правильною відповіддю було б, що у нас від пожеж не загинув ніхто, і на ріках не втопився ніхто, – став повчати його губернатор. – Що ви спільно з сільськими, селищними головами, мерами міст забезпечили чергування на річках. А перед тим провели відповідну лекційну пропаганду про причини, які призводять до пожеж і до втоплень». Чернецький слухав мовчки.

Що ж до об’єктів соціального обслуговування населення, то Чернецький повідомив, що їх усіх перевіряли ще в березні. Тоді до адмінвідповідальності притягнули 160 осіб. Хоча штрафи мізерні – від 34 до 102 грн.

Відповідь голові ОДА не сподобалася. Тож тепер усі ці заклади мають бути перевірені знову. Треба посилити і профілактику. А допоки цього не буде зроблено, Михайло Вишиванюк порадив Чернецькому та його заступникам не думати про відпустки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.