Гроші

У прикарпатських фермерів виявили небезпечні буряк та капусту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У фермерів з Калуського та Галицького районів вилучили буряк та капусту з підвищеним вмістом нітратів.

Про це Суспільному Карпати повідомила головна спеціалістка з відділу безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Олександра Голенька, пише Репортер.

«Щоб вивчити стан забруднення харчових продуктів хімічними елементами, фосфорорганічними, хлорорганічними сполуками, мікотоксинами, радіонуклідами, перитроїдами, пестицидами спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області з початку 2020-го року відібрали 934 зразки. За результатами проведених досліжень, по показниках безпеки встановлено перевищення допустимої норми нітратів у двох показниках буряка столового та в одному зразку капусти білокачаної», – розповіла Олександра Голенька.

Олія, борошно, хліб на 20%. Що ще подорожчає до кінця року

За словами головної спеціалістки з відділу безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, допустима кількість нітратів в капусті становить не більше 500 мг на один кг. А у буряка – не більше 1 400 мг на один кг.

«Фактично 1 692 кг у виробника. Фактично, у 3,4 рази перевищує норму. І по буряку – фактично 2 873. Це у два рази перевищує норму», – каже Олександра Голенька.

Виробникам заборонили реалізацію 320 кг буряка столового та 1 300 кг капусти білокачанної. Їх зобов’язали протягом десяти днів визначитися, що робити із продукцією.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.