Гроші

У Польщі дефіцит житла через біженців з України: куди краще їхати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На початку березня кількість запитів на житло на популярних сайтах оголошень значно виросла – на 166% на порталі Otodom і на 114% на OLX порівняно з останнім тижнем лютого 2022 року. Кількість оголошень зменшилася на чверть.

Ця ситуація напряму пов’язана з напливом до Польщі біженців з України, повідомляє Репортер з посиланням на аналітичний центр агенції Gremi Personal.

Польща для біженців з України

Квартири для оренди швидко зникають у Варшаві, Вроцлаві, Кракові, Гданську. Адже українці передусім їдуть у великі міста Польщі. Частину біженців розміщують у спеціальних центрах.

Також поляки приймають українців у свої родини або віддають будинки чи квартири безкоштовно. Допомагають і роботодавці — наприклад, агенція Gremi Personal вже надала тимчасовий притулок для більш ніж 150 людей, переважно родин власних працівників.

Наше місце зараз тут. Як франківці у Варшаві допомагають госпітальєрам

Натомість частина українців шукає житло власноруч. Через підвищений попит ринок вже відреагував ростом цін оренди на 20-25%. Зняти двокімнату квартиру у Варшаві площею 45 кв метрів обійдеться у 3000 злотих (21 тис грн) і вище.

В лютому таку квартиру можна було орендувати за 2500 злотих. 

Громадянам України, які приїжджають до Польщі, варто оселятись і у менш відомих та невеликих містах. Таким чином, у них збільшуються можливості працевлаштуватися, – каже гендиректор Gremi Personal Томаш Богдевич. – Великі польські виробничі підприємства розташовані якраз у межах малих міст. І саме вони зараз мають найбільше вакансій для українських жінок, які можуть приступити до роботи без досвіду і знання польської мови, і готові підлаштовувати виробничі процеси з урахуванням того, що жінки приїхали до Польщі з дітьми. 

Станом на 16 березня до Польщі приїхали 1,5 млн українців.

Польський Сейм ухвалив спеціальний закон, який регулює процес перебування, працевлаштування і доступу до соціальних програм для біженців з України. 

У Франківську дружини воїнів печуть кондитерку, аби допомогти армії (ФОТО, ВІДЕО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.