Відео Люди Статті

У Франківську дружини воїнів печуть кондитерку, аби допомогти армії (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Соціальна кав’ярня «4.5.0» продовжує свою роботу та приймає замовлення на смачну випічку. Цей проєкт кілька років тому заснували дружини воїнів.

За словами однієї з них Ольги Бобрикович, якщо раніше вони спрямовували роботу кав’ярні «4.5.0» на допомогу дружинам воїнів і їхнім дітям, то зараз прибуток від випічки йде на допомогу ЗСУ, пише Репортер.

«Ми – дружини військових, і вони всі знову стали на захист країни, – говорить пані Ольга. – У них є певні потреби, і з цих коштів ми можемо їх закривати. Це ліки, розгрузки та термобілизна».

На сторінці «Соціальна кав’ярня «4.5.0» у мережі Facebook, дружини воїнів виставляють список усіх потреб.

«Ми тішимося кожному замовленню, – каже Бобрикович. – У нас якісна продукція. Усе за рецептами наших мам і бабусь. Є люди, які не замовляють у нас випічку, а просто перераховують кошти на допомогу. Люди дуже відгукуються й приносять, що потрібно.  Дуже хочуть бути корисними й допомагати».

Читайте також: Наше місце зараз тут. Як франківці у Варшаві допомагають госпітальєрам

За своїм замовленням в офіс ГО «Дружина воїна» прийшла Тетяна Стадник. Вона як ніхто знає, як це покидати домівку через війну. З Луганська жінка з родиною до Франківська виїхала у 2014 році.

«Я добре знаю цих дівчат, – говорить пані Тетяна. – Я була на цьому офісі, коли сумувала за домом. І мене тут пригостили смаколиком. І знаєте – це було якесь відчуття дому. Цей смаколик чи, як кажуть на Гуцульщині – пляцок. Це душа дівчат, молитва і віра в те, що закінчиться війна. Кожна, хто готує його переживає ті відчуття, що і я – аби чоловік вернувся з війни, аби війна закінчилась».

Тетяна Стадник розповідає, що торт у «Кав’ярні «4.5.0» замовила для родини переселенців. Вони дуже хотіли віддячити сім’ї, яка їм допомагає з продуктами, з поселенням. От, пані Тетяна й запропонувала солоденьке. Адже там є маленька дівчинка, а всі діти люблять солодке.

«Я би просила усіх наших людей, усіх, хто тікає від війни, де є жінки з дітьми – засолодіть їм душу, – звертається пані Тетяна. – Зробіть це замовлення, бо у ньому наше єднання. Ми сьогодні маємо підтримувати один одного. І цей смаколик стане такою своєрідною підтримкою на місці. І дітки будуть щасливі».

Олена Волошко також переселенка з першої хвилі у 2014 році. Нині її наймолодшій донечці виповнюється два рочки й де замовляти торт не виникало питання. На усі свята й дні народження трьох дітей пані Олена замовляє у дівчат з «4.5.0».

«Приємно розуміти, що цей торт зробили саме для мене, своїми турботливими ручками, – говорить Волошко. – І це завжди свіженьке й дуже смачне. Зараз як ніколи треба підтримувати власного виробника. Тут ми маємо можливість працювати, тому треба підтримувати».

Авторка: Світлана Лелик
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.