Гроші Люди Світ Фото

У Франківську платними «енками» дисциплінують студентів-медиків, а не обдирають – ректор

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 17 лютого, ректор ІФМНУ Микола Рожко скликав прес-конференцію, аби пояснити ситуацію з платними «енками» для студентів-медиків. Зустріч вирішили організувати після заяви франківського активіста Максима Кицюка у соцмережах про те, що студентів таким чином обдирають.

DSC_1380

За словами Миколи Рожка, річний бюджет університету складає понад 200 млн. грн., мовляв, платні «енки» не мають для університету важливого значення у плані економічної стабільності вишу.

DSC_1378

«Ми навчаємо майже 14 тисяч студентів українців від яких ми маємо 100 млн. грн. – звітує Рожко. – Також вчимо 1600 іноземців від яких маємо 100 млн. грн».

DSC_1381

Ректор зазначив, що під час Революції Гідності ректорат пішов на поступки студентам і відмінив платні послуги за пропуски.

DSC_1382

«Маю колосальні цифри – кількість пропусків збільшилася від 24 тисяч годин до 50 тисяч, – говорить ректор. – Це тоді, коли ми відмінили плату за відробки. У 2014 році з університету відрахували 220 студентів. Це цілий курс. Це велика біда для нас і для батьків».

DSC_1384

Тому платні відпрацювання запровадили, аби стимулювати студентів до навчання. «Прогульники» платять лише за пропуски з практичних занять і без поважної причини. Також вони мають можливість безкоштовно відробити «енки» протягом місяця. Не встигають – включається механізм оплати. Такі умови діють і для українських, і для іноземних студентів.

Щоправда, іноземні студенти платять 120 гривень за дві пропущені академічні години, а наші – 80.

DSC_1386

«Встановлена ціна економічно обґрунтована», – стверджує голова економічного відділу університету Леся Тимощук. Також вона зазначає, що з 2010 до березня 2015 року плата не мінялася. Тоді вона становила 40 гривень для українських студентів і 80 – з іноземців.

DSC_1379

«Ще раз кажу, ці копійки, які ми заробляємо на цих відробках, не є для нас стратегія збагачення,-  каже Микола Рожко. – Ще раз пояснюю – це дисциплінарний вплив на студента. Даємо догани, але вони не мають такого впливу».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.