Гроші

У Франківській громаді підприємцям даватимуть компенсації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Депутати на сесії Івано-Франківської міської ради проголосували за прийняття Програми розвитку сільського господарства громади. За нею, підприємцям даватимуть компенсації за витрати.

Отримувати компенсації з міського бюджету зможуть ті, хто розводить велику рогату худобу, займаються садівництвом плодово-ягідних культур, чи бджільництвом. Про це пише Репортер з посиланням на пресслужбу міського голови Руслана Марцінківа.

У Франківській громаді підприємцям даватимуть компенсації

Це важливо, бо ми розуміємо, що сільське господарство зараз дуже важливе – це і продукти харчування і робочі місця. Та, на жаль, все менше людей тримають корів чи займаються ягідництвом. Тому прийняли рішення – будемо давати кошти, – каже Руслан Марцінків. – У кого буде більше трьох корів – зможуть отримати компенсацію з міського бюджету. Хто займається парниками – відповідно вирощуванням – теж зможе отримувати кошти.

За словами міського голови, з 1 січня також буде компенсація за дорогі поливні й крапельні системи.

Також ті, хто займаються вирощуванням городини, теж будуть отримувати компенсацію в промислових розмірах.

Ми брали за основу загальнодержавні програми. Однак, робили більше акцент на виробництві сільгосппродукції, які потребують більших людських ресурсів, трудомісткі. Починаємо для початку з п’яти заходів, – каже директор департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко. – Відшкодування до 50%, але на суму не більше, ніж 100 тисяч грн – за вартість придбаної племгосподарствах великої рогатої худоби. Також часткове відшкодування до 50%, але на суму не більше, ніж 200 тисяч грн, за придбання посівного матеріалу – малина, лохина та інша продукція.

При випадках отруєння бджіл власникам відшкодовуватимуть до 50% понесених витрат. Також право на відшкодування коштів з міського бюджету матимуть ті мешканці громади, які мають модульні теплиці чи встановлюють системи краплинного зрошення.

Вдалий час для бізнесу. Чому у Франківську під час війни відкриваються нові заклади

Нам також цікаво, щоб розвивались парники, інші трудовмісткі проекти, які не потребують великих площ земельних ділянок, але в той же час потребують робочих місць, – говорить Микола Вітенко. – Також частково відшкодовуватимемо 50% витрат на облаштування системи поливу. І до 30%, але не більше, ніж 500 тисяч гривень вартості спорудження  модульних теплиць.

Скільки виділять коштів на Програму депутати повинні закласти в бюджеті на наступний рік. А от порядок подання документів на отримання компенсації буде затверджено на засіданні виконавчого комітету.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.