Гроші

Сир і медові драже. Підприємці зі Сходу переймали ідеї у прикарпатського бізнесу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нині креативні ідеї гуцулів майстерно переплелись з європейським досвідом та народними промислами і вилились у крафтове виробництво, для якого характерна невелика зайнятість людей та висока якість продукту.

За досвідом організації такого бізнесу сюди нещодавно приїхали представники дев’яти східних та південних регіонів України. Підприємці цікавилися не лише новими практиками, а й місцями для релокації бізнесу та ідеями, які б підтримали українську економіку у час війни, пише Репортер з посиланням на Укрінформ.

Сири у Снідавці

У селі Снідавка, яке знаходиться на висоті 920 м над рівнем моря, два роки тому молоде подружжя вирішило заснувати сироварню. Поштовхом стали постійні прохання друзів привезти з високогірного села, де вони облаштували дачу, молоко та сметану, які «пахнуть квітами». Тоді дачники збагнули, що їхня Снідавка, яка живе досить бідно, має величезний скарб – молоко від корів, які пасуться високо в горах.

Щодня СОК «Снідавка» збирає до 500 л такого молока, з якого роблять до 50 кг твердого сиру. Вся робота на сироварні автоматизована, але присутня ще й ручна праця, бо в горах  буревій може знятися в будь-який час і знеструмити цілі села. Виробництво на сироварні безвідходне. Навіть із молочної сироватки тут створюють унікальний сир «Рікотта».

Читайте: Прикарпатська «Асканія». Як господарство під Франківськом руйнує стереотипи про овочі та кавуни (ФОТО)

Джеми на Коломийщині

Своє виробництво Михайло Стовп’юк започаткував майже 30 років тому на родинному обійсті у селі Спас Коломийського району. Починав із двох кімнаток та великого бажання застосувати свої знання біолога та  карпатського травника  на користь людям. Нині його  Stovpiuk Family Brand – це близько 120 видів натуральної продукції. Переважно, це чаї з ягід та трав, які ростуть на цій території, джеми, варення, приправи та гриби. Серед інноваційних продуктів – медове драже.

Це перша вітамінна цукерка, яка займає одне із провідних місць в нашому асортименті.  Не кожна дитина може їсти мед та пилок, а їм це корисно і для цього є наша цукерка. Ми маємо кілька видів драже  із сублімованих карпатських ягід. Для виробництва драже  купуємо у бджолярів високогірний карпатський мед,  корисний і запашний.  Наша політика – виготовляти крафтовий продукт виключно з місцевих інгредієнтів, – розповідає Михайло Стовп’юк.

Цілющі чаї тут досі фасують для фронту. У планах – запуск виробництва  бальзаму теж на основі карпатських трав, міцністю в межах 39-45%.

Їх буде кілька видів: «Карпатський», «Чорногора», «Червона рута» – для жінок. А до перемоги, думаю, зробимо бальзам «Непереможний, – запевняє Михайло Стовп’юк.

Більше читайте у статті Укрінформу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.