Гроші

Скажені відсотки кредитів: скільки доведеться заплатити українцям?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Враховуючи нестабільність фінансової системи України, а також економічної системи в цілому, більшість українців вимушені звертатися до мікрофінансових організацій із заявою на отримання чергового кредиту. Якщо в минулому році відсоткова ставка по кредиту була ще досяжна для виплати, то в 2022 році НБУ планує її підвищити.

Більш детально про плани на найближче майбутнє з приводу збільшення відсотків за користування кредитом розповімо далі в статті.

кредити новини Івано-ФранківськаШалений стрибок вгору

Опираючись на думки фінансових аналітиків, в 2022 році в першому кварталі ставки Національного банку України можуть збільшиться до 9,5 – 10%, а наприкінці року можуть понизитися до 8,5%.

Причини, які впливають на коливання відсоткової ставки:
  • велика кількість зовнішнього боргу країни;
  • рівень прогресуючої інфляції;
  • нюанси регулятивної політики держави;
  • збільшення попиту на споживче кредитування.

Окрім збільшення відсотків Нацбанк може також запустити резервування гривневих коштів. Стрімкий ріст ставок в найбільшій мірі торкатиметься крупного бізнесу та короткострокових кредитів. Для простих громадян взяти короткотерміновий кредит буде недосяжним бажанням, адже доведеться переплачувати велику суму грошей.

Оминути підвищення відсоткової ставки не по силам буде і МФО. Однак на відміну від банківського сектору прогнозується, що відсоткова ставки в мікрофінансовому центрі буде на декілька одиниць менша. Взаєморозрахунки з МФО не завжди закінчуються виграшом клієнта, найбільша кількість шахраїв здійснює свою діяльність якраз під прикриттям таких організацій. Для уникнення фактів шахрайства радимо заключати договір на отримання позики із перевіреними мікрофінансовими організаціями. Рейтинг офіційно зареєстрованих МФО можна подивитися на порталі Мета.

Якщо ж все-таки вам терміново необхідно взяти кредит і вас не бентежить висока ставка, щомісячні виплати можна зменшити шляхом реструктуризації боргу. 

Реструктуризація

Реструктуризація боргу по кредиту – прояв лояльності зі сторони фінансової організації до боржника. Найчастіше таку можливість надає банк чи МФО клієнту, який потрапив в скрутне фінансове положення та вчасно не має змоги погасити заборгованість.

Типи реструктуризації:

  1. Збільшення терміну сплати заборгованості та автоматичне зменшення щомісячної суми в рахунок погашення боргу.
  2. Обмін на майно боржника в еквіваленті сумі боргу.
  3. Списання частини боргу по кредиту, в тому числі якщо боржник визнаний банкрутом.

Нагадуємо, що реструктуризацію боргу можна отримати лише в офіційно зареєстрованих фінансових організаціях.

Джерело: https://meta.ua/mfo/

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.