Гроші

Руслан Марцінків: Громадське бюджетування – це реальна підтримка міською владою ініціативних жителів громади

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня в Івано-Франківську після річної перерви, викликаної широкомасштабним вторгненням московії в Україну, стартував прийом заявок на фінансування проєктів у сьомому за рахунком «Бюджеті участи». Прийом триватиме до кінця березня. А перед тим розпочався прийом проєктних заявок на 11 Конкурс проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства. Він теж триватиме по 30 березня.

Якщо на реалізацію проєктів у «Бюджеті участи» Івано-Франківська міська рада виділила 25,5 млн грн (у 2021 році було 18 млн), то загальний бюджет конкурсу проєктів і програм становить 5 млн грн. У розподілі цих значних коштів братимуть участь своїм голосуванням за проєкти та програми самі жителі міської громади.

Руслан Марцінків: Громадське бюджетування - це реальна підтримка міською владою ініціативних жителів нашої громади

Зініційована 2016 року міським головою Русланом Марцінківим і підтримана депутатами міськради цільова програма «Партиципаторне [з англ. participate – брати участь] бюджетування», більш знана як «бюджет участи», стала одним із найдієвіших інструментів співпраці влади та громади. Наше місто було одним із першим в Україні, де така програма була впроваджена.

Читайте Руслан Марцінків: Меморандум про співпрацю з Гуляйполем та Покровським – це продовження наших добрих справ для ЗСУ

Отож, як і в попередні роки, франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни у своєму місті через створення проєктів або голосування за них — саме в цьому полягає ідея громадського бюджетування.

Суть програми у тому, що мешканці не оббивають пороги міської ради у пошуках способів вирішення своїх питань чи втілення ідей, а можуть самостійно подати проєкт на програму, зібрати голоси мешканців та отримати фінансування на їх вирішення з бюджету громади, — наголошує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Відбір і фінансування проєктів у рамках бюджету участи-2023 відбуватиметься за оновленими правилами.

Наприкінці минулого року їх затвердила Івано-Франківська міська рада. Замість колишніх великих і малих проєктів  запроваджено інші категорії та розмір фінансування ідей. На один проєкт у категорії «Освітні» (8 млн грн) виділятимуть до 500 тис грн; «Благоустрій малих вулиць» (12 млн грн) – від 500 тис грн до 3 млн. грн; «Зелені проєкти» (1,5 млн грн) – до 500 тис грн; «Інший благоустрій» (4 млн грн) – до 500 тис грн.

Стосовно ж реєстрації проєктів координаторка програми «Бюджет участи» в Івано-Франківській МТГ Христина Гнатів радить для цього використовувати дуже зручний сайт if.pb.org.ua.

Читайте Руслан Марцінків: Сільські виробники отримуватимуть значні кошти для своїх господарств

На ньому цього року можна буде збирати й підписи. Звичайно ж, окрім електронної подачі документів, заявки можна подавати й у відділ звернень громадян Івано-Франківської міської ради. Голосування, як і процес подачі проєктів на участь, триватиме значно менше часу, ніж раніше, завдяки чому буде більше часу для виконання проєктів.

Голосування за проєктні ідеї в програмі «Бюджет участи» відбуватиметься з 18 квітня до 2 травня. Можна буде проголосувати фізично у ЦНАПах громади або ж онлайн. Детальніше про умови участи читайте на сайті іf.pb.org.ua.

Також цього року планують завершити роботи переможців програми «Бюджет участи» минулих років.

11-й за ліком щорічний міський конкурс проєктів і програм теж буде особливий. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №590 в умовах воєнного стану пріоритетними будуть проєкти з енергозбереження. Учасниками конкурсу можуть стати громадські та благодійні організації міської громади, при закладах та установах культури, дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах; ОСББ, будинкові, вуличні та квартальні комітети, житлово-будівельні кооперативи; мешканці багатоквартирних будинків міської громади, які отримали дозвіл виконавчого комітету ІФМР на від’єднання житлового будинку від централізованого опалення в цілому.

Як і раніше, конкурс проєктів і програм передбачає співфінансування вартости проєктів: 70% — від міської ради і 30% — від самих учасників конкурсу. Конкурсна комісія розгляне й затвердить список переможців, а також передбачить конкретне фінансування на кожний із проєктів.

Читайте Руслан Марцінків: Турбота про захисників має бути серед завдань для влади усіх рівнів

Максимальні обсяги фінансування з міського бюджету проєктів і програм для одного заявника від громадських і благодійних організацій становитимуть від 40 тис грн до 100 тис грн. Максимальний обсяг фінансування з міського бюджету проєктів та програм ОСББ, будинкових, вуличних та квартальних комітетів, житлово-будівельних кооперативів для одного заявника становитиме від 70 тис грн (для будинків від одного до чотирьох поверхів) до 105 тис. грн (для будинків від п’яти поверхів). Максимальний обсяг фінансування з міського бюджету проєктів та програм мешканців багатоквартирних будинків для переходу на індивідуальне опалення (модернізація, реконструкція загальнобудинкових мереж газопостачання) для одного заявника – 140 тис грн.

Детальніше про умови участи читайте на konkurs.mrada.if.ua

Громадське бюджетування — це реальна підтримка міською владою ініціативних жителів нашої громади, яка допомагає їм упевнитися, що багато що в житті міста і сіл залежить і від них. Пріоритетами для нас є підтримка ОСББ, ЖБК під час переходу на індивідуальне опалення, укриття, благоустрій та енергоефективність. Першочергово підтримуватимемо проєкти тих громадських організацій, які займаються волонтерською діяльністю, підтримкою Збройних сил України. А те, що є і співфінансування, – це, звичайно, добре, бо коли людина хоч трошки потратить кошти, вона тоді більше цінуватиме ту працю, яка вкладається для добра громади, — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

Читайте Руслан Марцінків: Соціальне таксі – це ще один крок до подолання бар’єрів у житті багатьох людей

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.