Соціум

Руслан Марцінків: Соціальне таксі – це ще один крок до подолання бар’єрів у житті багатьох людей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще з 12 квітня 2018 року в Івано-Франківську діє комунальна послуга – соціальне таксі. Це стало ще однією новацією у підтримці міським самоврядуванням соціально незахищених жителів міста. У місті на той час нараховувалося близько 50 жителів, які їздили на гемодіаліз. Також – 240 незрячих, і 365 пересувалися на візках. Усі вони гостро потребували спеціального транспортного обслуговування.

Руслан Марцінків: Соціальне таксі - це ще один крок до подолання бар’єрів

Отож уже шостий рік послугою «соціальне таксі» мають можливість користуватись:

  • самотні громадяни, що перебувають на обліку в Івано-Франківському територіяльному центрі соціального обслуговування (далі — ІФТЦСО);
  • хворі з хронічною нирковою недостатністю, які потребують процедури гемодіалізу;
  • особи з інвалідністю першої та другої груп;
  • особи, які пересуваються за допомогою візків, милиць, палиць, та особи, які через характер захворювання не можуть самостійно пересуватися, що підтверджується висновком ЛКК.

Людей перевозять у спеціально облаштованому усіма необхідними засобами для безпеки та комфорту маломобільних людей, обладнаному пандусом транспорті до лікувальних закладів, установ влади, структур соцзахисту, а також банків, вокзалів та служб побуту. Як повідомили в ІФТЦСО, вони щодня виконують 5-7 замовлень.

Минулоріч послугою «соціальне таксі» скористалося близько 1000 жителів громади.

Одним із них є інвалід першої групи, 67-річний іванофранківець Дмитро Пелих. Чоловік соціальним таксі користується вже понад три роки. Він тричі на тиждень, як повідомив міський сайт oper-info.if.ua, змушений їздити до обласної лікарні на гемодіаліз. Добиратися від власної квартири на вулиці Миколайчука до мікрорайону Пасічна в громадському транспорті йому було б дуже складно, а на таксі – задорого. Тому він замовляє поїздку в ІФТЦСО. Це теж допомагає чоловікові долати життєві бар’єри.

Одна особа може скористатися послугами соціального таксі два рази на місяць. Особа з перенесенням до закладів охорони здоров’я — два рази на тиждень, — уточнила інформацію про роботу соціального таксі директорка ІФТЦСО Марія Кушнір.

«У нашому місті сотні людей мають проблеми з реалізацією своїх соціальних, медичних, освітніх та реабілітаційних потреб через інвалідність, – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. — Безплатна послуга «соціальне таксі» дуже потрібна для таких жителів міської громади, бо полегшує їм життя та заощаджує їхні переважно і так невеликі збереження. На моє переконання, створення в нашому місті такої спеціалізованої автослужби – це ще один крок до подолання соціальних бар’єрів у житті багатьох жителів міської громади».

Отож соціальне таксі поряд із багатьма іншими соціальними ініціативами міської влади послужило підставою для того, що Івано-Франківськ був названий у трійці найкращих міст за якістю життя, що засвідчило сьоме всеукраїнське муніципальне опитування у 2021 році. Крім того, місто стало другим у щорічному рейтингу комфортности серед 24 найбільших міст України, який складав тижневик «Фо­кус». У 2022 році через широкомасштабну війну московії проти України рейтинги не складали.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте: «Діти навіть не плакали». Начальниця поїзда Галина Соловей про перші евакуаційні рейси (ФОТО, ВІДЕО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.