Соціум

Руслан Марцінків: Сільські виробники отримуватимуть значні кошти для своїх господарств

Google+PinterestLinkedInTumblr

Соціальні ініціативи керівництва Івано-Франківської громади спрямовані й на підтримку економічної активности жителів, зокрема в сільському господарстві. Адже нині міська громада — це Івано-Франківськ плюс 18 сіл. Відповідно це — великі земельні й трудові ресурси, сприятливий клімат і досить вигідне географічне розташування поблизу кордону з ЄС. Тому розвиток аграрного сектора – саме на часі, вважає міський голова Руслан Марцінків.

Руслан Марцінків: Сільські виробники отримуватимуть значні кошти

Власне для підтримки розвитку овочівництва, садівництва, ягідництва та тваринництва Івано-Франківська міська рада торік у вересні й прийняла Програму розвитку сільського господарства на 2022-2025 роки. В її основі – акцент на виробництві трудомісткої сільгосппродукції. Скористатися фінансовою підтримкою за рахунок бюджетних коштів мають право суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми власности, фізичні особи – підприємці та особисті господарства, що займаються сільським господарством у межах громади.

Читайте Руслан Марцінків: Завдяки партнерам можемо подарувати відпочинок у Європі дітям наших захисників

На одній з останніх оперативних нарад у міського голови обговорили стимулювання розвитку сільського господарства та фермерства згідно з прийнятою аграрною програмою, яка почала працювати з 2023 року. Адже на її виконання в цьогорічному бюджеті громади заплановані 2,5 мільйона гривень.

Отож сільськогосподарські виробники зможуть отримати компенсацію одноразово протягом 2023 року за одним із п’яти напрямків фермерства, які стосуються придбання в племгосподарствах великої рогатої худоби та садивного матеріялу плодово-ягідних культур, встановлення краплинного зрошення для плодово-ягідних культур і спорудження модульних теплиць.

Зокрема, це:

  • часткове відшкодування вартости придбання великої рогатої худоби (до 50% вартости за одну голову, але не більше 100 тис грн);
  • відшкодування власникам бджолосімей у разі підтвердження фактів отруєння бджіл (до 50 % вартости витрат на проведення досліджень);
  • відшкодування вартости придбання рослин плодово-ягідних культур (до 50 % вартости, але не більше 200 тис грн після їх садіння);
  • відшкодування вартости матеріялів для встановлення системи краплинного зрошення плодово-ягідних культур (до 50% витрат після завершення монтажних робіт, але не більше 300 тис грн);
  • відшкодування вартости матеріялів для спорудження модульних теплиць (до 30 % витрат, але не більше 500 тис грн);
  • відшкодування вартости придбаних овець та кіз (від 10 голів овець та кіз у розмірі до 50 % вартости за одну голову, але не більше 100 тис грн);
  • утримання свиноматок (за утримання від 3 голів свиноматок по 3 тис грн на одну голову, але не більше 50 тис грн);
  • утримання свиней на відгодівлі (за утримання від 5 голів свиней на відгодівлі по 2 тис грн на одну голову, але не більше 100 тис грн).

Читайте Руслан Марцінків: Чим більше якісного українського кіно, тим сильніша Україна

На сторінці управління сільського господарства департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства ІФМР і на сторінці згаданого департаменту в соцмережі «Фейсбук» подано всю інформацію стосовно отримання грошової допомоги. В управлінні сільського господарства повідомили, що сільські виробники цікавляться можливостями Програми розвитку сільського господарства.

Усі ми хочемо споживати високоякісні продукти харчування і безпроблемно їх купувати, – каже міський голова Руслан Марцінків. – Щоб вигодувати тварину чи виростити врожай пшениці або полуниць, потрібно затратити багато праці. У селах, особливо приміських, усе менше жителів тримають худобу чи займаються рільництвом. Уже є очевидною тенденція, що в нашому краї дрібне фермерство поступово втрачає свої позиції. Ще якийсь десяток років, і корова в селі може стати екзотичною твариною.

Отож, за його словами, нині основне завдання – не втратити дрібне сільськогосподарське виробництво, яке відіграє важливу соціальну роль.

Бо це — не лише продукти, а й робочі місця.

Дуже важливо зараз, щоб цей напрямок у сільському господарстві розвивався. Очевидно, що для цього його треба стимулювати, підтримувати різними програмами, як це робиться в країнах Європи.

Тож і ми в себе, в міській громаді, для того, аби мати своє ягідництво, овочівництво і тваринництво, торік прийняли аграрну програму розвитку. Завдяки їй наші сільські виробники отримуватимуть досить значні кошти для підтримки своїх господарств, — впевнений Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте Руслан Марцінків: Івано-Франківськ був і буде надійною твердинею незалежности України

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.