Гроші

Премія та компенсації за поранення. Які виплати військовим діють з весни 2023 – що змінилося

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Військовим в Україні змінили принципи виплати 100 тис та 30 тис грн премії під час війни. Портал НВ розповідає, хто зможе отримувати виплату за поранення, хто отримає 100 тис грн за участь у бойових діях і скільки отримують військові на блокпостах й першій лінії оборони з весни 2023 року.

виплати військовим новини Івано-Франківська

З початку повномасштабного вторгнення, 28 лютого 2022 року, постанова КМУ № 168 передбачала виплату 30 тис грн усім військовим, а 100 тис грн – військовим, які беруть участь у бойових діях на передовій, пораненим – в якості одноразової виплати, а також  родичам зниклих безвісти.

З 1 лютого 100 тис грн отримують військові на передньому краю, поранені військові та сім’ї зниклих безвісти, повідомили у Міноборони. Крім того, «зарплату» військовим підняли із 13 тис до 20 тис грн на нижчій посаді ― стрілець.

Також, виплата 30 тис грн відмінена усім військовим ― тепер для її отримання необхідно зібрати документи та виконувати бойові накази.

Які виплати військовим передбачено з весни 2023

Зміни торкнулися премій та одноразових виплат до 100 тис грн. Виплата сім’ям загиблих героїв не змінилася в розмірах ― це 15 мільйонів гривень на всіх родичів, які мають право згідно із законодавством, поділені на рівні частини, які виплачуються щомісячно по 30 тис грн.

Передбачено такі виплати:

  • Винагорода в розмірі 100 тис грн на місяць ― отримують військові, задіяні у виконанні завдань на нулі (на передовій). Виплату нараховуватимуть пропорційно часу виконання завдань. Також їх отримують за конкретний період пропорційно дням виконання бойових завдань військовим Повітряних сил (ППО, пілоти), морякам, військовим медикам, якщо ці завдання виконувалися в зоні бойових дій на передовій.
  • Додаткові виплати 30 тис грн на місяць пропорційно отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання згідно із наказами.

«Військовим на фронті, які не беруть участі в боях, а працюють на другій і третій лініях оборони до базової винагороди додаватимуть 30 тис грн. Це означає, що військові, які зараз укріплюють позиції неподалік від Бахмуту, мають отримувати близько 50 тис грн: 20 тис грн базових виплат і до 30 тис грн додаткових.

Українські бійці, які воюють з противником на передовій, будуть отримувати доплату у сумі 100 тис грн на місяць. Загальний рівень їхньої винагороди складатиме до 120 тис грн в місяць”, ― пояснює ГО Центр спільних дій.

Виплата 30 тис грн військовим з весни 2023

Йдеться не лише про військових, які перебувають безпосередньо в районах ведення бойових дій. Усе залежить від завдань, які вони виконують. Так, 30 тис грн отримуватимуть військові, які виконують завдання:

  • у складі угруповань військ чи резерву головнокомандувача ЗСУ, у складі пунктів управління Генштабу, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ;
  • з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури;
  • із забезпечення підрозділів у районах ведення бойових дій згідно з логістичними розпорядженнями.

Виплата 100 тис грн військовим з 1 березня

Додаткову виплату отримують військові, які беруть участь у бойових діях у районах їх ведення на передовій та виконують бойові завдання. Також її отримуватимуть:

  • військові, які виконують завдання з вогневого ураження повітряних та морських цілей противника в районах ведення бойових дій;
  • військові пілоти, які здійснюють польоти в районах ведення воєнних дій;
  • моряки, які виконують завдання на кораблях, катерах, суднах поза межами внутрішніх акваторій портів, пунктів базування та місць тимчасового базування;
  • військові в складі підрозділу ракетних військ та артилерії в районах ведення бойових дій;
  • медичний персонал медичних частин та підрозділів у районах ведення воєнних дій.

Виплата 100 тис грн за поранення і родичам військових

Зміни в порядку виплат залишають можливість отримати 100 тис грн виплати таким категоріям громадян:

  • родичам загиблих військовослужбовців, за місяць, у якому ті загинули;
  • родичам захоплених у полон (крім тих, які здалися добровільно) або які є заручниками, безвісно відсутніми, за час перебування в полоні чи безвісної відсутності;
  • у зв’язку з отриманим на службі пораненням (контузією, травмою, каліцтвом) з дня отримання поранення.

Нове поняття ― доплата 50 тис грн. Вона передбачена для військових, які виконують бойове завдання у складі військового органу управління. Які військовослужбовці матимуть право отримувати таку доплату, буде затверджувати головнокомандувач ЗСУ та Генеральний штаб ЗСУ.

Також, перелік зон бойових дій затверджує головнокомандувач ЗСУ наказом, який також розсилається командирам.

Усіх поставили перед фактом змін. Зрозуміло, що в умовах війни рахувати потрібно кожну гривню. Але й військові розраховували на обіцяні державою кошти: вони підтримують свої сім’ї, купують необхідну амуніцію. Коли уряд ухвалює такі непрості рішення, з людьми завжди необхідно говорити. Особливо із тими, які захищають нашу незалежність, ― заявляють активісти ГО Центр спільних дій.

Читайте Індексація пенсій: кому й наскільки підвищать виплати з 1 березня

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.