Гроші

Індексація пенсій: кому й наскільки підвищать виплати з 1 березня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Незважаючи на війну та складну економічну ситуацію, цього року в Україні відбудеться індексація пенсій. Як і передбачено пенсійним законодавством, вона розпочнеться 1 березня. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону розповіла про механізм цьогорічної індексації, повідомляють «Факти».

Було здійснено розрахунки на основі статистичних даних, тому що індексація проводиться за складною формулою. Інфляція цього року це лише частина цієї формули. Це, щоб одразу зрозуміло було, чому пенсії проіндексують саме на 19,7%. Бо беруться і попередні роки, середня заробітна плата, інфляція і таким чином виводиться та сума індексації, чи той відсоток індексації, на який пенсії збільшують, – пояснила вона.

Читайте Пенсії в Україні: хто не отримає підвищення виплат навесні

Крім того, за словами міністерки, цього року держава запровадила механізм збалансування пенсій, аби всі отримали рівномірне підвищення. У цьому основна відмінність від минулої індексації.

Ми подивились, що у нас найменші пенсії не підпадають під індексацію. Що мається на увазі? Є приблизно 4 млн людей, у яких або стаж не надто великий (колись можна було виходити на пенсію маючи 5 років страхового стажу), або заробітна плата була дуже низька. І відповідно розрахунок їх пенсії маленький, може бути 1,5 тис. або 1,7 тис. Щоб збалансувати ці пенсії ввели кілька державних доплат. Якщо в тебе така маленька пенсія, але тобі, наприклад, 70 років і у тебе повний страховий стаж, то тобі точно заплатять 3 тисячі гривень. Це означає, що до твоєї 1,5 тис. тобі ще дадуть “дотяжку”. Тому ми прийняли за факт ту пенсію, яка була розрахована минулого року людям 1 березня, і кажем людям, що це стала виплата для пенсіонерів, що отримують найменше. Ми її проіндексуємо на 19,7%, і до кожної з таких мінімальних пенсій додамо щонайменше 400 грн, – уточила Оксана Жолнович.

Читайте: У Франківську з 1 березня стартує міський конкурс проєктів і програм

Крім того, вона зазначила, що людина з інвалідністю яка є ліквідатором наслідків ЧАЕС отримає 1400 грн доплати, військовий пенсіонер – в середньому 1400 грн доплати, пенсіонер за загальним стажем, за віком, у якого пенсія більша за мінімальну – у середньому 750 грн доплати.

Ми обмежили верхню виплату індексацій 1500 грн і не більше. Навіть якщо для великих пенсій розрахунок буде більшим, ми все одно зробимо 1500 грн. Чому? Бо нам потрібен ресурс для ось цих найменших виплат, щоб дати можливість по 400, по 500 грн додати нашим пенсіонерам з найменшими пенсіями,– підсумувала міністерка.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.