Гроші

Пенсії в Україні: хто не отримає підвищення виплат навесні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати. У березні 2023 року очікується індексація пенсій на 20%. Перший заступник голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк розповів «Громадському радіо», кому не підвищать пенсії у березні, пише DT.ua.

пенсії в Україні новини Івано-Франківська

Хто не одержить підвищення пенсійних виплат

В Україні планують проведення індексації пенсій у березні, однак не всі отримають підвищення виплат.

За словами Цимбалюка, підвищення отримають ті громадяни, які користуються законом про загальнодержавне пенсійне страхування та отримують пенсію за віком, мінімальну пенсію, особи з інвалідністю, пенсіонери-ліквідатори аварій на ЧАЕС.

Не отримають поки що підвищення пенсіонери військові, ті хто отримує наукову пенсію і пенсіонери-держслужбовці. Зараз йде дискусія, але саме ці категорії громадян користуються спеціальними законами, де не передбачено проведення індексації, – пояснив він.

Читайте: Донат дня. «Брати Станіслава» збирають на авто і тепловізори для побратимів

За його словами, у бюджеті на цей рік дали право регулювати ці всі виплати при наявності коштів.

Йдеться десь приблизно 7,5 млн пенсіонерів. Це велика кількість. Ухвалене рішення дає можливість вчасно Пенсійному фонду провести фаховий перерахунок і щоб за березень пенсіонери отримали підвищену пенсію, – пояснив він.

На скільки підвищать пенсію

Цимбалюк додав, що перерахунок пенсій проводитимуть індивідуально з урахуванням стажу, середньої зарплати, в якому році людина вийшла на пенсію.

У декого буде розчарування, коли отримає підвищену пенсію на 200 грн, а дехто на 500-600. Це невеликі кошти для громадян, а в цілому по державі велика сума. Враховуватиметься стаж, в якому році людина оформила пенсію, — резюмував він.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.