Гроші

Підвищення пенсій: кому й на скільки піднімуть

Google+PinterestLinkedInTumblr

Підвищення пенсій відбулося разом із збільшенням розміру мінімальної зарплати з 1 жовтня 2022. Нових підвищень у листопаді уряд не проводив, пише НВ. Разом із тим, українцям, які не отримали підвищення пенсій за віком та перерахунок військових пенсій та пенсій інвалідам, хоч мають на це право, треба звернутися в держоргани для уточнення ситуації.

Кому підняли пенсію з 1 жовтня

На підвищення пенсії мають право особи, які:

  • досягли віку 65 років та більше;
  • мають необхідний страховий стаж (від 30 та 35 років для жінок та чоловіків відповідно);
  • особи віком від 70 до 75 років;
  • пенсіонери із «військовими пенсіями» та інваліди.

Пенсійний вік і право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого відповідного страхового стажу та становить 60, 63 та 65 років.

Читайте: У Франківську військовий відкрив виставку кераміки, щоб допомогти своєму взводу (ВІДЕО)

Зростання пенсії за віком

З 1 жовтня відбулося збільшення пенсій для осіб від 70 років ― на 300 грн. Громадянам, які досягають віку 70 років після 1 жовтня, компенсаційну виплату встановлять з дати досягнення 70-річного віку. Перерахунок мав відбутися автоматично, проте, якщо виплата не збільшилася, треба звернутися до органів Пенсійного фонду.

Мінімальна пенсія з 1 жовтня буде виплачуватися пропорційно до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 000 гривень для всіх непрацюючих пенсіонерів, які не мають мінімального стажу та досягли 70 років.

Підвищення пенсії через збільшення мінімальної зарплати

Із 1 жовтня мінімальна зарплата в Україні складає 6700 грн. Тому відбувається перерахунок пенсій для усіх осіб від 65 років із необхідним мінімальним стажем. З 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у таких пенсіонерів становитиме 2 680 гривень (6700×40%).

Читайте: На Коломийщині штрафуватимуть за забруднення лісу (ВІДЕО)

Перерахунок пенсій

Відбувається перерахунок «військових пенсій» по інвалідності та пенсій інвалідам за різними маркерами, як звання, група, вік, і т.д. Вони будуть становити від 4396 гривень до 6532,50 гривень. У разі, якщо перерахунок не відбувся автоматично, пенсіонер має право звернутися до державних органів із заявою та документами, які посвідчують право на отримання та перерахунок пенсії за інвалідність.

Протягом місяця мають відбутися відповідні перерахунки. Якщо їх не провели, слід звернутися до ПФУ.

Довга дорога. У Коломиї родина з Маріуполя відкрила шаурмечну (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.