Минулого тижня в Івано-Франківську заговорили про облаштування станції для моржів на міському озері. Кажуть, улюблене місце для купання стане зручним та безпечним.
Однак станція – це лише невелика частинка проекту реконструкції відпочинкової зони. озеро
Проект навздогін проекту
Своє бачення облаштування території навколо озера департамент житлової, комунальної політики та благоустрою презентував ще рік тому. Там були бігові доріжки зі спеціальним поліуретановим покриттям, велодоріжка (від парк-готелю до вулиці Гурика), пляжі з дерев’яними помостами, тераси, продовження пірсу, дерев’яна алея на воді, різні спортмайданчики та нові вуличні меблі.
Хоча реконструкцію почали ще наприкінці квітня 2017-го, весь благоустрій досі лише на папері. А тим часом департамент вирішив розробити ще один проект – станції для моржів.
До теми У Франківську активісти й депутати закликають громаду прийти на сесію міськради та захистити озеро
«На міському озері є місце, де збираються моржі, спортсмени та просто відпочивальники, щоб поплавати, – розповідає Михайло Смушак. – Коли ми почали реконструкцію території навколо озера, до нас звернулися з ідеєю облагородити ділянку саме для такого відпочинку. Нинішні будка і сходи — в аварійному стані. Тож запланували ряд робіт, аби облаштувати місце для купання та спуску до води безпечно, зручно й комфортно. Підготували проект, він уже пройшов експертизу, скоро будемо оголошувати тендер на виконання робіт».
Планують ще встановити перила, роздягальню, майданчик для човнів тощо.
Усі роботи обійдуться приблизно у 800 тис грн. А запрацює нова станція десь за півроку.
Інклюзія та дитячий пляж
Хоча роботи з реконструкції відпочинкової зони проводяться на замовлення департаменту, КП «Центр розвитку міста та рекреації» створює ще свої міні-проекти.
До теми За Німецьке озеро у Франківську візьметься ціла громада
«Оскільки реконструкція озера вже почалася, ми ніяких грандіозних робіт не планували, — розповідає директорка підприємства Руслана Василюк. — Однак, минулого року старалися створити для відвідувачів парку хоча б мінімальний комфорт. Встановили нові роздягальні біля пляжу, душову, відремонтували грибки, поставили кілька лежаків».
Цьогоріч планують облагородити територію довкола каплички Матері Божої та відновити деякі елементи самої каплички. Крім того, вже на стадії завершення окремий проект щодо облаштування так званого «відкритого басейну» — на ділянці озера позаду школи №23.
«Також у планах є інклюзивний майданчик, — каже Василюк. — Він буде розташований ліворуч від центрального входу на озеро. Але це не мають бути якісь металеві кольорові конструкції. Не буде там і брукованих доріжок. Усе має бути зроблено з екоматеріалів, а під ногами — пісок і трава. Наразі проект цієї ігрової зони перебуває в розробці».
До теми Моржі чекають напливу
Сам вхід до озера теж зміниться. Поставлять каскадний фонтан. Хочуть встановити питні фонтанчики, однак для цього потрібен ще дозвіл з водоканалу.
«Ми не знаємо, чи встигнемо зробити все за рік, бо це великий проект, — говорить Руслана Василюк. — Усе залежить від фінансування та інтенсивності роботи. Але такі зони дуже важливі, бо в нас зовсім мало місць, де батьки з дітьми можуть відпочити безкоштовно. Переважно є платні атракціони, надувні гірки, якість яких ще й бажає бути кращою».
Ще один проект, який нині в розробці, — відновлення дитячого пляжу. Але…
«На жаль, у нас немає спеціалістів саме по таких роботах, — скаржиться Руслана Василюк. — Така ж ситуація і з берегоукріпленням, чисткою дна водойми і т.д.».
Не все так гладко
Наскільки затягнеться реконструкція міського озера, і чи будуть реалізовані нові проекти, наразі невідомо. Справа в тому, що нині і чиновників комунального департаменту, і чиновників управління капітального будівництва, а також керівників підприємств-підрядників, які працюють на міському озері, підозрюють у розкраданні бюджетних грошей. Відкриті кримінальні провадження.
Слідчі поліції та прокуратури вже отримали дозвіл суду на вилучення документів, що стосуються капремонту пішохідної зони навколо озера. Відповідні ухвали опубліковані в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Зокрема правоохоронцям надали доступ до документів, що стосуються договору на виконання «капітального ремонту пішохідної зони з влаштуванням велодоріжки навколо міського озера» № 251/17 від 21.04.2017. Цей договір департамент житлової, комунальної політики та благоустрою уклав з ТОВ «Івано-ФранківськАвтодор». Сума договору — 16,78 млн грн. Окрім самої угоди, слідчі отримали копії тендерної документації, кошторисів та актів виконаних робіт.
Також суд дав слідчим дозвіл на тимчасовий доступ до документів ТОВ «Румата», в якого «Івано-Франківськавтодор» купував матеріали для робіт, і до договорів із субпідрядниками.
Comments are closed.