Соціум

За Німецьке озеро у Франківську візьметься ціла громада

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Простір навколо Німецького озера у Франківську, як і сама водойма, може стати зручним та комфортним громадським простором. Розвитком території зацікавилися одразу кілька ініціативних груп, які вирішили об’єднати сили, ідеї, врахувати побажання мешканців, аби отримати якісний результат. Далекоглядними планами ділилися минулого вівторка, 6 червня, у громадському ресторані «Urban Space 100».

Ідея перетворення території навколо озера об’єднала як представників влади, так і громадських активістів. На такі собі громадські обговорення цього простору прийшли немало зацікавлених франківців, аби послухати хто і що тут планує зробити.

За словами директора КП «Центр розвитку і рекреації» Руслани Василюк, стан водойми – на трійку.

«Оскільки наше підприємство опікується не лише цією водоймою, але й парком та міським озером, то цього року більше зусиль приділяли розвитку саме цих центральних об’єктів, – каже Василюк. – Але, в принципі, ми почали роботу й тут. Хочеться, аби це був повноцінний громадський простір для відпочинку з врахуванням потреб усіх зацікавлених – мешканців, бізнесу, який довкола, спортивних зон».

Два роки тому цією територією зацікавився НФК «Ураган». За словами президента клубу Олександра Бубена, тоді вони уклали угоду на оренду ділянки між дорогою на Загвіздя, Німецьким озером і рестораном «Гражда», побудували там два футбольні майданчики зі штучним покриттям і один з піском.

«Що ми брали за основу? Збудувати такий об’єкт, який буде відрізнятися від інших — аби в Пасічну почали їздити з інших мікрорайонів міста і не лише з Франківська, – каже Бубен. – На базі вже проведено кілька всеукраїнських подій. Знову очікуємо на чемпіонат України з пляжного футболу. На наше місто почали звертати увагу, бо ми збудували якісну структуру. От у такому тренді треба рухатись і надалі».

Президент НФК «Ураган» впевнений, що сьогодні треба створити таке середовище, де громада буде ставити владі технічні завдання, аби ті розвивали територію саме так, як хочуть люди.

Керівник управління інвестицій виконавчого комітету міськради Ігор Попадюк разом із командою презентував свої напрацювання за шведським досвідом.

«Шведи вчать нас іншому мисленню, — каже він. — Що головне в їхньому підході? Не боятися постійно спілкуватися з людьми та радитися з ними, як правильно спланувати територію. Тож ми вже створили карту всіх зацікавлених осіб і по черзі почали з ними зустрічатися».

Так, представники міськвиконкому вже провели зустрічі з працівниками КП «Івано-Франківськводоекотехпром», зі студентами-екологами, з рибалками, з місцевим бізнесом, який розташований біля озера. Також були обговорення з духовенством, бо там поруч є храм.

«Лише максимально залучивши людей, які найкраще знають той простір, можна добитися якісного результату», – говорить Ігор Попадюк.

На правах одного з учасників до проекту доєдналася і команда платформи «Тепле місто». Вони готові консультувати та модерувати проект у певних питаннях.

Усі теоретичні напрацювання та ідеї більш практично будуть впроваджувати львів’яни — Максим Асафатов і Маркіян Максимюк із проектної група «109». Хлопці похвалилися кількома вдалими проектами у Львові: сквером Гідності у районі Сихів, «Сихівським замком» і «Замарстинівським парком». Кажуть, усі проекти починали зі спілкування з місцевими мешканцями, бо ті найкраще знають, як можна використовувати той чи інший простір, враховували їхні побажання.

Наразі щодо Німецького озера розробили такий собі тайм-лайн, графік, який поділили на чотири частини.

Перша – ознайомлення з ініціативною групою — вже відбулася. Друга – спортивний фестиваль, який планують провести 24-25 червня на території Німецького озера. Спортивною подією планують залучити якомога ширшу аудиторію різного віку та з різних куточків міста. Під час фесту проведуть дослідження та опитування.

Третя — зібрану інформацію використають 11-14 липня на архітектурному воркшопі. А вже в середині серпня — четверта частина — всі попередні напрацювання мають вилитись у конкретну концепцію та ескіз проекту.

У мережі Facebook є відкрита група «Німецьке озеро», до якої можна долучитися та висловити свої побажання. Також активісти шукають усіх дотичних фахівців, зокрема екологів і дендрологів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.