Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації, цього року гранти за фінансової підтримки ЄС для виробників овечої бриндзі та коров’ячої бриндзи.
Всього фермери отримали гранти на суму понад 6 300 млн грн. Середній розмір гранту однієї заявки становить 527 тис грн.
Гроші отримали 12 заявників, а загалом від прикарпатців надійшло 15 заявок. Заявки приймалися виключно через Державний аграрний реєстр (ДАР).
Допомогу отримали у рамках проєкту “Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах”, що реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки ЄС.
Найпопулярнішими інвестиціями, які заявники планують придбати коштом гранту, є трактори, обладнання для стрижки овець, холодильне обладнання, косарки, прес – підбирач.
Читайте: Із сертифікатами та без моцарели. Як вступ до ЄС вплине на фермерів з Прикарпаття
Нагадаємо, гуцульська коров’яча бринза отримала захищене географічне зазначення у межах проєкту ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні”. Управителем географічного зазначення “Гуцульська коров’яча бринза” є “Асоціація карпатських ватагів”, яка знаходиться у Верховині.
Виробники, які хочуть виготовляти гуцульську коров’ячу бринзу, мусять дотримуватися певних правил. Зокрема, виробляти продукт потрібно на високогір’ї не нижче 700 метрів над рівнем моря. Також виробник має дотримуватися традиційної технології виробництва. У сирі потрібно використовувати не менше 70 відсотків коров’ячого молока, решта 30 відсотків – овечого чи козячого молока від місцевих порід тварин.
Comments are closed.