Митне оформлення – це обов’язкове декларування вантажу, що ввозиться в Україну або вивозиться з неї.
В Україні діє близько 80 митних пунктів, кожен з яких охоплює певну географічну зону. Компанія «Гуд Логістік» надає митно брокерські послуги і допоможе пройти митне оформлення будь-якого товару. Більше про діяльність компанії можна дізнатися за посиланням https://goodlogistics.com.ua/tamozhennoe-oformlenie/
Які митні процедури необхідно пройти?
Митне оформлення – набір процедур, спрямованих на підтвердження відповідності товарів митним вимогам і отримання дозволу на вільний обіг товарів усередині країни. Дані процедури здійснюються митними органами і регулюються Митним кодексом України, Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція), постановами Кабінету Міністрів України та наказами Державної митної служби України.
Перш ніж перетнути кордон з Україною, необхідно:
• пройти митний контроль;
• виконати митні формальності;
• сплатити митні збори.
Митне оформлення може відбуватися тривалий час, оскільки залежить від характеру і кількості товарів, повноти і правильності документів, представлених імпортером. Прискорити процес допоможе досвідчений митний брокер, який професійно займається митним очищенням вантажів на кордоні.
Митний брокер діє від імені імпортера або вантажоодержувача. Після подачі документації проводяться необхідні платежі і вантаж/документація перевіряється, товар проходить митне очищення і передається для відправки одержувачу.
Основні документи для митного оформлення
Для проходження митниці знадобляться наступні документи:
1) вантажна митна декларація,
2) копія ліцензії,
3) усі необхідні дозволи, якщо товари підлягають спеціальному митному контролю;
4) інвойс;
5) товаросупровідні документи.
Послуги брокера зосереджені на декларуванні експортно-імпортної операції шляхом оформлення і подачі в митний орган спеціальної форми – вантажної митної декларації (ВМД). Це документ, в якому міститься детальний опис вантажу, його ціна і митна вартість, відомості про імпортера, брокера (декларанта), вантажоодержувача, орган, який здійснив митне оформлення.
Оригінал ВМД разом з електронною копією цього документа заповнює і підписує імпортер або його митний представник. ВМД також потрібно оформлювати і до підакцизних товарів.
Якщо компанія здійснює імпорт на регулярній основі від одного і того ж постачальника на одних і тих же торгових умовах, вона може використовувати Періодичну митну декларацію, щоб заощадити час при заповненні окремих митних форм.
Декларація митної вартості – якщо вартість імпорту перевищує 5000 євро, імпортер повинен подати до митних органів Декларацію митної вартості. Цей документ визначає розмір належних до сплати митних зборів і податків на імпорт.
Сертифікати контролюючих органів – деякі товари підлягають контролю до їх митного очищення. Наприклад, ввезення тварин контролюється шляхом видачі ветеринарних сертифікатів і ветеринарних перевірок і т. д.
Сертифікати походження і сертифікати відповідності – потрібні для деяких партій товарів, таких як фрукти, горіхи, мінеральне масло, овочі, велосипеди, автомобілі, іграшки.
Комерційні і товаросупровідні документи: договір, рахунок-фактура, пакувальний лист, сертифікат походження, квитанції про сплату митних зборів, сертифікати (відповідності, безпеки, ветеринарні та ін.), транспортні документи (коносамент, авіанакладна, залізнична накладна, ВМД та ін.).
Comments are closed.