Гроші

Чому варто інвестувати в ДБЖ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Короткочасне відключення електрики швидше «здивує» більшість сучасних електронних пристроїв, ніж зашкодить їм, хоча, звісно, користі не принесе. А от втрата важливого файлу в таких випадках цілком можлива. Щоби запобігти такій неприємності використовують джерела безперебійного живлення (ДБЖ). У зв’язку з війною, якою охоплена Україна, збільшився ризик пошкодження мережі, тож і попит на безперебійники у Львові зріс. Розкажемо детально, що таке ДБЖ і які вони бувають.

Сенс ДБЖ для домашнього використання

Залежно від конструкції та призначення побутові прилади можуть бути більш-менш чутливими до коливань напруги. Без передової електроніки тостер або фен у гіршому випадку перестане працювати і відновить роботу, коли повернеться живлення. Однак комп’ютер або телевізор можуть бути пошкоджені, особливо якщо проблеми з електромережею виникають регулярно. Хороший домашній ДБЖ запобігає цьому, а пристрої продовжують працювати, що надає власнику деякий час, дозволяючи зберегти файли, безпечно вимкнути пристрої або запустити генератор.

Різновиди ДБЖ

Загальна конструкція ДБЖ відносно проста – зарядний пристрій, акумулятор, інвертор та блок управління. Випрямляч служить для перетворення змінного струму в постійний, необхідний для зарядки акумулятора. У свою чергу, енергія, що надходить від нього, перетворюється інвертором назад в змінний струм для живлення підключених пристроїв. Залежно від виробника, моделі та типу ДБЖ цей загальний дизайн може відрізнятися в деталях. Однак загальний принцип роботи залишається незмінним.

Існує три основних типи ДБЖ. Вибір залежить в першу чергу від типу підключених до них пристроїв, їхньої стійкості до коливань напруги і тривалості перерви в подачі електроенергії.

ДБЖ резервного типу (off-line)

Працює в автономному режимі, всі пристрої, підключені до ДБЖ, живляться безпосередньо від мережі, акумулятори заряджаються невеликим струмом. У разі втрати напруги або сильних коливань протягом максимум кількох мілісекунд примушує перемикається на живлення від акумулятора. Недоліком такого рішення є відсутність фільтрації збурень напруги і затримка реакції на виникнення проблем. Незаперечними перевагами є ціна та довговічність акумуляторів.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ (line-interactive)

Є автономним джерелом живлення, який забезпечує часткову стабілізацію вихідної напруги та меншу затримку перемикання навантаження на акумулятор. У той же час він зазвичай доступний за ціною не набагато вищою, ніж його базовий аналог.

Онлайн ДБЖ (on-line)

Живлення постійно проходить через випрямляч, акумулятор і інверторну систему. Це дозволяє ДБЖ безперервно фільтрувати вхідну напругу. У разі виходу з ладу будь-якого компонента є також байпасна шина, яка дозволяє безпосередньо підключати пристрої до електромережі. Перевага – відсутність затримки при переході на енергоспоживання від акумулятора. Зазвичай використовуються для підтримки роботи серверів та лікарняного обладнання.

Вибирати ДБЖ слід відповідно до технічних даних пристроїв, які він буде підтримувати, бажано з додатковим резервом ефективної потужності. Наприклад, для ігрового ПК варто вибрати пристрій не менш як 1000 Вт. В магазині Алло.юа у Львові ви можете придбати пристрій для будь-яких задач.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.