Гроші

8 підприємств з Росії та Білорусі переїхали до Франківська через війну

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нині у Франківську є 59 релокованих підприємств з України. Також вісім бізнесів, що мали  виробництво в росії чи білорусі, прийняли рішення переїхати до Франківська. Про це в інтерв‘ю Суспільному розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Репортер.

До теми: Місцеві й приїжджі. Як відкрити бізнес у Франківську навіть під час війни

За словами міського голови, будь-яка криза, в тому числі війна, окрім великої біди дає ще й можливості. Каже, сьогодні Україна цікава, Україні готові допомагати. Тож інвестори до Франківська приходять навіть попри війну.

Німці, наприклад, далі працюють. На ВО “Карпати” поступово приходять інвестори, – говорить Руслан Марцінків. – Війна – не найкращий час для інвестицій. Ти пояснюєш, що захід нашої держави, що це далеко. Все одно є ракетні удари, нестабільність ситуації, багато таких моментів. Але ми бачимо, що кількість підприємств не зменшується, а навпаки по трохи зростає. Якщо спочатку в нас було падіння, то зараз по трохи ми виходимо на той рівень, що залучаємо релоковані підприємства.

Марцінків розповідає, що на ВО “Карпати” заїхало фінське підприємство, яке релокувалося з росії. Воно мало один із заводів у Виборгу.

Читайте також: Вдалий час для бізнесу. Чому у Франківську під час війни відкриваються нові заклади

Вони прийняли для себе рішення, що росія – ні, а Франківськ – так. Війна це біда. Але біда допомогла. Цей завод ніколи би не переїхав до Франківська, якби не війна. Думаю, це наша перевага. Ми цікаві зараз в Європі і світі, треба використати ці можливості”, – каже голова. – Перші місяць-півтора треба було переконувати, аби ніхто не забирав інвестиції, обладнання не перевозив. З міста не пішли жоден завод чи інвестиція.

Нагадаємо, до Франківська переїхали як невеликі виробництва, так і більшого масштабу.

Одне з таких підприємств перебралось до Франківська із Запоріжжя.

Воно спеціалізується на виробництві електричного кабелю з міді. Свою продукцію постачають і до країн ЄС.  Тепер підприємство планує виробництво кабелю обсягом до 540 тонн щомісяця і відповідно розширятиме штат до 300-350 робочих місць із середньою заробітною платою 15000-20000 грн.

Серед релокованих підприємств Франківськ прихистив і понад 10 тисяч працівників ІТ-галузі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.