Світ

Вчені виявили птаха, який пролетів без зупинок від Аляски до Нової Зеландії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Самець малого грицика (Limosa lapponica) всього за 11 днів пролетів з Аляски до Нової Зеландії, подолавши відстань 12 200 км без зупинки.

Таким чином, птах оновив рекорд найдовшого з відомих вченим безперервного перельоту серед птахів, пише НВ.

Малі грицики здійснюють вражаючі міграції між Аляскою і Новою Зеландією, пролітаючи тисячі кілометрів без зупинки. Самець грицика, відомий вченим як 4BBRW пролетів близько 12200 кілометрів над Тихим океаном під час міграції з Аляски до Нової Зеландії. Попередній рекорд належав іншому представнику цього ж виду — самці E7, яка у 2007 році пролетіла без жодної зупинки 11680 кілометрів.

Вчені вистежили цього самця через кольорові розпізнавальні кільця на його ногах. У 2019 вони зловили та позначили 4BBRW разом з 19 іншими грициками в Темзській затоці на південний схід від Окленда.

Рекордсмен вилетів з південного заходу Аляски 16 вересня, після того, як кілька місяців годувався в мулистих мілинах Аляски. Покинувши Аляску, птах вирушив на південь над Алеутськими островами і 11 днів по тому приземлився в бухті недалеко від Окленда в Новій Зеландії.

За даними The Guardian, грицик пролетів 7 987 миль (12 854 км). Але помилки округлення, ймовірно, означають, що подорож фактично розтягнулося приблизно на 7 581 милю (12 200 км), за словами вчених.

«У цих птахів неймовірно ефективний ККД. У них є багато чого цікавого. Вони сконструйовані як реактивні винищувачі. Довгі загострені крила і дійсно гладкий дизайн, який надає їм великий аеродинамічний потенціал», — сказав Джессі Конклін, який є частиною Global Flyway Network, групи вчених, які вивчають такі міграції.

Очікується, що 4BBRW і інші подібні до нього відправляться в шлях назад на Аляску в березні, але спочатку вони, ймовірно, все ж зроблять зупинку біля Китаю в Жовтому морі приблизно на місяць.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні