Вчені з трьох університетів змогли досягти рекордної швидкості передачі даних у 44,2 терабіта на секунду.
При такій швидкості користувачі могли б завантажити більше тисячі фільмів у високій якості менше, ніж за секунду, пише Репортер з посиланням на DT.ua.
Середня швидкість передачі даних у Великій Британії становить 64 Мегабіта на секунду. Австралія же розташовується десь посередині глобального рейтингу швидкості інтернету, користувачі часто скаржаться на повільний зв’язок.
Але австралійським вченим вдалося досягти рекордної швидкості . Це вдалося за допомогою пристрою під назвою “мікрокомб”, який замінив в обладнанні 80 лазерів.
В результаті вчені отримали найвищу кількість даних, яку зміг передати один оптичний чіп в умовах сучасної широкосмугової оптико-волоконної системи. Австралійська команда сподівається, що результати їхньої роботи дадуть розуміння, яким інтернет-зв’язок може стати у майбутньому.
Кар’єра віку не боїться. Як бумерам і міленіалам поладнати на робочому місці
Наголошується, що така швидкість передачі даних в рази перевищує потреби споживачів у сучасному світі. Але, за словами експерта електричних та комп’ютерних систем Монашського університету Білла Коркана, це допоможе у трансформації широкого спектру індустрій, оскільки сучасне життя продовжує тиск на пропускну здатність мереж.
Раніше в ООН заявили про те, що під час пандемії коронавірусу в світі потроївся інтернет-трафік, але явним став і “цифровий розрив”. Досі у 3,6 мільярда людей немає доступу до інтернету.
Comments are closed.