Світ

У Словенії відновили пам’ятник воїнам 20-го Станіславського піхотного полку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 22 квітня, посол Михайло Бродович здійснив регіональну поїздку до Муніципалітету Нова Горіца.

Там він відвідав реконструйований пам’ятник українським воїнам 20-го Станіславського піхотного полку. Вони воювали на території сучасної Словенії в роки Першої світової війни. Про це інформує Репортер з посиланням на Посольство України у Словенії.

Цей пам’ятник встановили самі українські воїни 20-го Станіславського полку у 1917 у лісі Пановець.

Посол обговорив протокольні елементи офіційного відкриття пам’ятника та можливі заходи урочистого характеру з віце-мером міста Сімоном Рошічем, представником муніципалітету Андреєм Компарою та істориком-науковцем, представником фірми-виконавця Сашо Радовановічем.

Довідково: 20-й полк крайової оборони «Станиславів» був сформований у 1889 році. Його казарми розташовувалися між вулицями Озаркевича й Желехівського, виходячи фронтом на Чорновола. Наприкінці ХІХ століття військове містечко розширили до сучасної вулиці Курінного Чорноти. Воно складалось із триповерхового штабного будинку та дов­гих, подібних на стайні, бараків.

Австрійська залога Станиславова

Полк входив до складу 86 піхотної бригади 43 піхотної дивізії ІІІ корпусу ландверу. Корпусне керівництво було далеко — аж в австрійському Граці.

У 1914 році станиславівськими оборонцями краю командувала людина, яка б із гордістю могла очолити відому чеську броварню, — полковник Антон Козел. За національним складом полк також був українізованим — 72%.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.