Світ

NASA відправить на Місяць жінку. Як людство повертатиметься на природний супутник Землі

Google+PinterestLinkedInTumblr
NASA офіційно оприлюднила плани з повернення на Місяць до 2024 року, це коштуватиме 28 млрд доларів.

У рамках програми під назвою “Артеміда” NASA вперше з 1972 року висадить на поверхню Місяця людей. Це буде чоловік і жінка, пише Репортер з посиланням на ВВС. на Місяць жінку

Утім, графік всього проєкту залежатиме від того, чи виділить американський конгрес 3,2 млрд доларів на створення системи посадки. Астронавти полетять на космічному кораблі під назвою “Оріон”, що загалом нагадуватиме кораблі програми “Аполлон”, які використовували раніше для польотів до Місяця. “Оріон” помістять на потужну надважку ракету SLS (Space Launch System – “Система космічних запусків”).

Адміністратор NASA Джим Брайденстайн розповів:

28 млрд доларів це витрати на чотири наступні роки, пов’язані з програмою “Артеміда” та висадкою на Місяць. Це фінансування SLS, фінансування “Оріона”, системи посадки для людей, та, звичайно, скафандрів.

Водночас він уточнив, що для програми критично важливо отримати від Конгресу 3,2 млрд доларів у 2021 році на розробку пілотованої системи посадки. Палата представників вже підтримала виділення 600 млн доларів для місячного модуля. Але NASA наголошує, що програма потребує більше коштів на повну розробку космічного транспорту.

В опублікованих планах ідеться про першу фазу програми (“Артеміда-1”), заплановану на осінь 2021 року це буде непілотований політ навколо Місяця.

Таким буде корабель “Оріон”

За словами керівниці програми NASA з пілотованих космічних польотів Кеті Лідерс, фаза “Артеміда-1” триватиме близько місяця, щоб перевірити всі критично важливі системи. Ця фаза покликана зменшити ризики для “Артеміди-2”, яка повторить політ навколо Місяця, але вже з астронавтами на борту.

Під час цієї місії мають відбутися додаткові випробування – “демонстрація операцій близькості”. Одразу після того, як капсула “Оріону” відділиться від верхнього ступеня ракети SLS (“проміжного ступеня кріогенного руху”), астронавти вручну будуть управляти космічним кораблем, щоб наблизитися і віддалитися від ступеня.

Надпотужна ракета ракета SLS

Це дозволить оцінити, як поводиться “Оріон” під час руху, а також перевірити апаратне і програмне забезпечення корабля.

Наступна фаза – “Артеміда-3” – стане першою місією з посадки астронавтів на Місяць з часів “Аполлона-17” близько 48 років тому.

NASA виділила вже 967 млн доларів для кількох компаній, які мають спроєктувати місячний модуль, що доправить астронавтів на місячну поверхню і забере їх звідти.
Посадковий модуль все ще у процесі розробки

А у планах NASA на майбутнє десятиріччя створення населеного “Базового табору Артеміда”, що матиме інфраструктуру для довгострокового дослідження Місяця. на Місяць жінку

Вчені хочуть дістати водяний лід з місячного південного полюса, щоб спробувати використати його для виробництва ракетного палива на Місяці за умови успіху, це буде значно дешевше, ніж доправляти паливо з Землі.

Для порівняння з “Артемідою” – програма “Аполлон” у 1960-1970-х роках коштувала до 250 млрд доларів з урахуванням інфляції.

Хоча 28 млрд доларів для нової програми не враховують кошти, які вже витратили на створення корабля “Оріон” та надважкої ракети SLS

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.