Люди Статті

Територія професійного успіху. Як франківський «Карітас» допомагає шукати роботу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно благодійна організація «Карітас – Івано-Франківськ» взялася допомагати людям влаштуватись на роботу.

Здавалося б, цим має займатися центр зайнятості, але там вам не допоможуть написати резюме та підготуватися до співбесіди. Як працює «Територія професійного успіху», дізнався «Репортер».

Головне – цілеспрямованість

Тренінги із самозайнятості франківський «Карітас» проводить вже давно. Досі в основному працювали з вимушеними переселенцями та з людьми, що відносяться до соціальновразливих груп. Тобто з ветеранами, їхніми родинами, людьми з інвалідністю та дітьми-сиротами. Допомагали їм розпочати власну справу, стати на ноги. Нинішній же проєкт спрямований переважно на випускників шкіл, вишів і професійно-технічних навчальних закладів.

«Ми працюємо з різними категоріями дітей, – розповідає керівниця БФ «Карітас – Івано-Франківськ» Наталія Козакевич. – Є діти, які потребують підготовки до школи. Є випускники 9 та 11 класів. Є випускники професійно-технічних закладів. І відповідно до їхніх потреб ми організовували різні проф­орієнтаційні заходи. Наприклад, у березні-квітні провели ряд конференцій. Запросили різних спікерів, як із числа престижних на сьогоднішній день серед молоді професій, так і з числа нібито низькокваліфікованих робітників. У такий спосіб ми хотіли показати, що досягти успіху можна у будь-якій професії. Головне – цілеспрямованість. Адже можливостей є багато, просто ми не завжди вміємо ними скористатися».

Так, власне, й виникла ідея створити в БО «Карітас» консультаційний центр. Представники організації написали проєкт та пішли з ним до донора, який вже раніше підтримував діяльність «Карітасу» – благодійної організації Welthaus Graz (Австрія). Ідея сподобалась, тож австрійці погодилися допомогти з її реалізацією.

«Проєкт включає в себе кілька компонентів та спрямований на працевлаштування дітей, молоді та безробітних загалом, – розповідає Козакевич. – Бо ж зрозуміло, що до «Карітасу» приходять в переважній більшості люди, які перебувають у складних життєвих обставинах та не мають змоги самостійно долати життєві труднощі».

До теми: Заробітки без грошей. Як на Прикарпатті рятують людей від рабства

Робота почалася із створення Facebook-сторінки «Територія професійного успіху». Там можна знайти анонси про заходи, мотиваційні дописи, рекомендації щодо пошуку роботи, інструкції стосовно написання резюме та підготовки до співбесіди.

«Одним із перших дописів було оголошення про те, що молоді люди, які закінчили професійно-технічні навчальні заклади та виші й потребують допомоги у пошуку роботи, можуть звертатися до нас, – каже Наталія Козакевич. – Наразі ми отримали чотири телефонні дзвінки, ще вісім людей заповнили спеціально розроблену Google-форму. Наш спеціаліст контактує з цими людьми, налагоджує контакти з центром зай­нятості, а також з підприємцями, які оголошують вакансії. Наприклад, до нас звернулася мама дівчинки з інвалідністю, яка закінчила юридичний факультет ПНУ та шукає роботу. Наш спеціаліст знайшов пот­рібну вакансію – компанію, якій потрібен юрист. Готові взяти людину з інвалідністю. Зараз ми допомагаємо цій дівчинці написати резюме, готуємо її до співбесіди. Але далі все буде залежати від рівня її кваліфікації».

На тій же Facebook-сторінці опубліковане оголошення для потенційних роботодавців. Вони так само можуть звертатися в «Карітас», якщо потребують працівників. Або ж безкоштовно опублікувати оголошення щодо вакансії на сторінці «Території професійного успіху». Наразі до організації звернулися два підприємці.

Треба мати навики

Насправді, допомога з пошуком вакансій – це лише частина проєкту і на цьому не закінчується. За словами Наталії Козакевич, є багато молодих людей, які підшукують собі роботу ще під час навчання, але бачать, що бажаних вакансій немає, і опускають руки. Для таких у франківському «Карітасі» будуть організовані професійні школи, де можна буде отримати додаткові знання та навики.

«В рамках нашого проєкту ми допомагаємо здобути додаткову освіту, – говорить пані Наталія. – Маркетологи, сммники, графічні дизайнери, офіціанти – це ті професії, які є нині в попиті. Плануємо провести три професійні школи, а після навчання та екзаменів, організувати для студентів зустріч з потенційними роботодавцями. Тобто наша мета – налагодити прямі зв’язки між людьми, які шукають роботу, із людьми, які її пропонують».

З вересня активна робота буде вестися зі студентами випускних курсів професійно-технічних закладів. Їх вчитимуть активно шукати роботу, спілкуватися з потенційними роботодавцями, комунікувати з клієнтами.

«Дуже часто роботодавці вимагають досвід роботи, якого у випускника просто немає, – каже Наталія Козакевич. – Тож ми хочемо організовувати тренінги та навчити випускників демонструвати свою впевненість. Думаю, до вручення дипломів з нашою допомогою та підтримкою вони знайдуть собі хоча б місце для виробничої та переддипломної практики, а це вже шанс залишитися на роботі».

До теми: Спорт, гуртки, майстерні. Де у Франківську молодь з інвалідністю може знайти друзів

Також їх вчитимуть конкурентоспроможності. Адже дуже багато роботодавців шукають універсальних працівників. Тобто, сьогодні недостатньо вміти пекти тістечка, аби стати кондитером. Потрібно ще й вміти ці тістечка продати та подати клієнту. А тут вже треба розбиратися в рекламі, онлайн-продажах тощо.

«Ви можете пекти прекрасні торти та оздоб­лювати їх. Але якщо ви не вмієте їх фотографувати та не публікуєте фото, до прикладу, в соцмережі, то не будете популярні, – каже Наталія Козакевич. – Я знову веду до того, що потрібно мати додаткові навики, аби зацікавити роботодавця. А їх можна здобути за допомогою наших вебінарів і спеціалістів. Ми будемо дуже гнучко підходити до потреб студентів. Наприклад, потрібен психолог, то буде психолог. Потрібен іміджмейкер – буде іміджмейкер. Потрібен стиліст, щоб презентабельно виглядати на співбесіді, то буде стиліст».

Але палка завжди має два кінці, тож не завжди успіх залежить від того, хто шукає роботу. Буває, що й трапляються недобросовісні роботодавці. Наприклад, не кожен підприємець готовий платити достойну зарплату чи офіційно працевлаштовувати, а для випускників це важливо.

«А ще потрібний час для адаптації на новому робочому місці, а сьогодні не всюди є спеціалісти-наставники, які б стажували новачків. Тобто вони хочуть готового спеціаліста, який буде бездоганно виконувати всі функції за мінімальну платню. Це відлякує людей», – говорить Козакевич.

Ще одна складова проєкту – тренінги із самозайнятості для людей, які хочуть розпочати власну справу. Під час цих навчань учасники напрацюють свої бізнес-плани, а найкращі ідеї отримають фінансування. У «Карітасі» прогнозують, що впродовж двох років бізнес-навчання пройдуть 60-70 людей. З них 30 отримають по 400 євро.

«Вартість проєкту 40 тис євро на два роки. 30 % – це адміністративні витрати «Карітасу» та зарплата персоналу. Частина коштів піде на гонорари тренерів, а найвагоміша стаття витрат – гранти, – каже Наталія Козакевич. – Але «живих» грошей ми не даватимемо, а будемо купувати необхідне обладнання. Наприклад, торік молодому чоловіку з інвалідністю з Долинського району ми дали грант на 15 тис грн, він доклав ще 15 тис і купив токарний верстат. Зараз надає послуги токаря і успішний у своєму бізнесі».

Авторка: Ірина Гаврилюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.