Соціум

Канари з рюкзаком: як за 200 євро на два тижні відпочити на Тенеріфе

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Гори, вулкани, пустеля, каньйони, місячні пейзажі, океан та 200 євро на два тижні – Антон Прохоров та Христина Присяжна, творці блогу «ПроПоходи», руйнують міфи про один із найвідоміших Канарських островів – Тенеріфе. Про свою мандрівку, секрети та спостереження вони розповіли на зустрічі клубу «Мандруй сміливо» від магазину Gorgany.

Острів вічної весни

«Коли ми комусь розповідаємо, що були на Канарах, то більшість уявляє, що ми два тижні валялися на пляжі під пальмами і сонцем, – каже Антон Прохоров. – На мапі світу є багато доступних місць – і по грошах, і по добиранню, і по фізичному навантаженню, які в головах туристів звучать дуже екзотично та не асоціюються з походами. Тенеріфе – саме той варіант».

Чому варто йти в похід на Канарських островах? У Христини з Антоном ціла торба причин.

«Цей острів у сім разів менший за площею від Франківської області. При цьому він настільки насичений, що складно уявити, де ще всю цю різноманітність можна отримати за два тижні й за таку ціну, – говорить Антон. – Тут вам і вулкани, гори, океан, пустелі, тропічні ліси, екзотичні фрукти, музеї, яхтинг, серфінг, скелелазіння».

А ще Тенеріфе називають островом вічної весни – температура тут завжди в межах приємних +18-25 градусів.

Комфортною буде подорож для тих, хто любить усе планувати. Ночівлі в наметах на острові дозволені лише в межах безкоштовних кемпінгів і за попередньою реєстрацією. За порушення є штраф – до 1500 євро. «Усі ці реєстрації впроваджують лише для того, щоб обмежити кількість туристів, щоб туристам було зручно та комфортно мандрувати», – каже Христина.

«Ми порахували, що подорож може бути дуже економною. Можна вкластися в 200 євро з усіма перельотами, транспортом на острові й коштами на фрукти, – додає Антон. – Та це за умови, що їжу везете з собою. Втім, це дуже дешево».

Серед зручностей також називають магазини, зарядки для гаджетів у деяких кемпінгах і транспорт.

«Транспорт на острові – це ціла тема, – сміється Антон. – Усі автобуси дуже сучасні. Проїзд не є дешевим, але можна зекономити – купити депозитну картку, яка коштує 15 євро і діє цілий рік. Не знаю, скільки у Франківській області маршрутів, але на Тенеріфе останній номер автобуса, що ми бачили, – це 942. Маршрутів так багато, що головний автовокзал має три поверхи і на кожному є платформи для автобусів».

Для порозуміння з місцевими мандрівники радять пройти бодай базовий курс іспанської в інтернеті. «Вони говорять англійською, але знання хоч кількох слів дозволить почуватись комфортніше», – каже Христина.

Гори, вулкан, маяк, океан

До Канар мандрівники добиралися перельотом Варшава-Осло-Гран Канарія. Перша зупинка маршруту – гори Анага. «Це унікальне місце – гострі вершини і часом непрохідні стежки. А ще це найвологіше місце на острові і тут збереглися види рослин, які існували за часів динозаврів», – говорить Антон.

Мандруючи горами, натрапили на дві цікаві знахідки – покинуте село і пальму з написом «Иллюха».

«У селі останні дев’ять років живе лише один чоловік і його пес. Попри те, що він англійської не знав, ми з ним гарно порозумілися, – розповідає мандрівник. – Він нас і на каву, і в гості, і навіть пожити запрошував. А от написи дуже неприємно бачити. До слова, 90 % написів, які ми зустрічаємо, не важливо де саме – російською».

З гір Анага мандрівники рушили на вулкан Тейде – найвищий у Європі. Дорога нагадує марсіанські пейзажі – встелена чорною, біло-оранжевою і рожевою пемзою та чорною гострою лавою.

«Сходження на вулкан від притулку Альта Віста триває дві години. І треба врахувати, що там буде не спекотно, – сміється Христина. – Коли ми піднімалися, було мінус 10 і жахливий вітер. Ми підготувалися, мали пуховки, шапки, рукавиці. Але був там і турист в шортах і кедах. Він, звісно, виглядав не на найщасливішу людину в світі, але пережив».

Після вулкану рушили до маяка Тено. «Це цікава точка, бо туди важко дістатися, можна спуститися лише з гір, – каже Антон. – Маяк цікавий тим, що це місце з найбільшими хвилями на острові. У спокійний день хвилі сягають понад 5 м, а у віт­ряні – до 15».

Найбільше вражень у мандрівників від тенеріфського місячного пейзажу, або як його називають місцеві Пайсахе Лунар. Це унікальний безрослинний кам’янистий ландшафт.

«Маршрут триває лише 10 хвилин, але це потрібно побачити на власні очі», – говорить Христина.

А наприкінці подорожі з мандрівниками трапилась цікава пригода.

«Ми користуємося програмою-навігатором і вона часом показує стежки, які є, але не показує, чи ними можна користуватися, – сміється Антон. – Ми йшли стежкою. Паркан – ми перелізли. Другий паркан – знову перелізли. Третій – так само. А тут – злітно-посадкова смуга. Ліхтарі, які показують літакам, куди приземлятись… Вирішили швидко її пробігти, щоб повернутися додому на своєму літаку, а не на чужому».

Треба мати з собою

Магазин Gorgany, окрім обов’язкового аксесуару всіх мандрівників – рюкзаку, рекомендує взяти з собою на Тенеріфе тільки найнеобхідніше, те, що допоможе подорожувати комфортніше. Автори блогу «ПроПоходи» Антон Прохоров і Христина Присяжна перевірили на собі, які шість речей варто захопити у дорогу.

Багаторазові пляшки для води Platypus Softbottle. Вони допоможуть зекономити на покупках води в пляшках. Дуже зручні у використанні – важать лише 35 г, скручуються у рулон і займають мало місця. Бережуть воду від сторонніх запахів.

Система для приготування їжі Jetboil MicroMo. «У розвідці Тенеріфе, окрім поїдання готових сушених і сублімованих страв, ми готували самостійно. Адже магазинів на шляху траплялось достатньо, а свіжі страви, за умови добрих кулінарних здібностей, завжди незрівнянні, – каже Антон. – Тому систему для приготування їжі радимо прихопити з собою».

Пуховий светр. Якщо ви зібралися підкорити вулкан Тейде, то без нього не обійтись. На відміну від повноцінних пуховиків, пухові светри дуже легкі і їх можна скрутити в кулачок. «А ще у транспорті ми робили з них чудові подушки, а в аеропортах вкривались, доки спали в очікуванні рейсу», – каже Христина.

Шапка. Найкраще підійде з софтшелу або з підкладкою з полартеку. Окрім теплоти, добра шапка може тішити ще й очі супутника – виробники пропонують велике різноманіття дизайну і кольорів.

Суперкомпактний і легкий рюкзак Osprey Stuff Pack. 90 грамів, що завжди готові додати 18 літрів об’єму до вашого основного рюкзака. компактно складається у власну кишеню та займає мінімум місця. Підійде для повсякденного використання, мандрівок в якості додаткового рюкзака для денних походів чи прогулянок містом.

Аксесуар SeaToSummit Air Chair. «Може здаватись, що ми забуваємо про легкоходство, коли беремо в походи такі речі, як повітряне крісло. Та наші рюкзаки досі влазять у ручний багаж і ми завжди зважуємо, що отримаємо за додаткові грами, які кладемо на власні плечі. AirChair важить лише 230 грам! І перетворює надувний килимок на м’яке і тепле крісло», – каже Антон.

Все це, а також спеціальне спорядження для походів можна придбати у експерта з туристичного спорядження – в магазині Gorgany: Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 35. Тел.: 068 427 25 25, 099 099 50 25.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.