Газета Кримінал

Ризикові хлопці. Прикарпатські “наркобарони” потрапили в рубрику “люди тижня”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Як не крути, а про рекордну плантацію конопель цього тижня говорили найбільше.

Тож Репортер вирішив відзначити «наркобаронів» у своїй постійній рубриці.

А ризикові хлопці, скажіть? Наважитись орендувати у геть не забитому селі, прямо попри трасу, чотири гектари теплиць, найняти два десятки працівників і вважати, що про це ніхто не дізнається, це якесь майже романтичне нахабство. А може, сподівалися на якусь страшенно потужну «кришу»? Ну, в будь-якому разі плантаторів пов’язали, а Прикарпаття вчергове прославилося на всю Україну.

У четвер, 12 вересня, працівники СБУ й Нацполіції розповіли про спецоперацію у селі Яблунів Косівського району. У теплицях, на площі в 4 га, знайшли майже 100000 рослин коноплі. На фермі працювало два десятки людей, була охорона й система відеонагляду.

Персонал під час роботи запирали на території, щоб уникнути крадіжок і самовільного виходу.

Руслан Марцінків – людина тижня за версією “Репортера”

«Затримані – громадяни України, мешканці Снятинського та Косівського районів. На території було ще 20 осіб – мешканців інших областей. Їх туди завезли одноразово, без засобів зв’язку, перебували тут на час збору коноплі, мали хорошу зарплату», – розповів очільник поліції області Володимир Голубош.

У ризикових фермерів, крім рослин коноплі, конфіскували 500 кг висушеного суцвіття, понад 400 кг мелених невисушених суцвіть, 140 кг сухого листя та майже 100 кг суцвіть й листя коноплі. Приблизна вартість вилучених наркотиків – 50 млн євро. За словами Володимира Голубоша, після завершення слідства марихуану знищать.

Тепличний комплекс, який орендували авантюристи, належить фірмі «Явсон», власник якої – відомий на Прикарпатті підприємець Олександр Яворський.

Як стало відомо Репортеру із власних джерел, про існування в області такої дивної плантації оперативники СБУ дізналися ще влітку. Після поперед­ньої перевірки, у серпні відкрили кримінальне провадження. До вересня про «наркобаронів» знали майже все – хто, звідки, з ким спілкується і про що говорить. Дивно, але, за даними Репортера, Олександром Яворським там і не пахло. Нині підприємець проходить у справі свідком.

Кілограм готового зілля ділки збували за 3500 євро. Наразі перевіряється версія, що наркотик оптовими партіями переправляли за кордон.

Запобіжний захід у суді обирали трьом чоловікам – охоронцю, орендарю та агроному. Спочатку слухали справу 26-літнього мешканця Яворова, що на Косівщині, Миколи Шкрібляка. Його підозрюють у посіві конопель з метою збуту. Натомість, адвокат Шкрібляка стверджував, що його підзахисний працював на фермі різноробочим і жодного стосунку до організації бізнесу не мав.

Другий підозрюваний – 37-річний Руслан Розвадовський, також з Косівського району, геть збідований батько двох неповнолітніх дітей. На запитання судді Домбровської, чи знав він, що вирощують у теплицях, сказав, що дізнався згодом.

Третій затриманий – 51-річний Ярослав Корпит, мешканець Заболотова Снятинського району. На плантації працював агрономом. Адвокат представив довідку про його зарплату – 4550 гривень на місяць.

Тетяна і Микола Гураки стали людьми тижня за версією “Репортера”

Усім трьом обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави – 5 090 650 грн.

Чоловікам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У те, що вони організували все це самі, повірити важко.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.