Війна Люди Статті

На «Буковелі» локдауну не бачили. Скільки коштує мажорний вікенд (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нинішній жорсткий карантин, виглядає, не страшний не лише звичайним українцям, а й великому бізнесу.

Наприклад, «локомотив карпатського туризму», тобто туркомплекс «Буковель» працює на повну. Туристів море, про самовиніс, дистанцію, маски усі ніби забули. Крім тисяч інших гостей, цими вихідними туди занесло і президента Зеленського, і Репортер.

Ранок суботи, 9 січня, розпочався з автомобільних заторів на під’їзді до «Буковелю». Аби перечекати корок, вирішили заїхати у Татарові на останню заправку перед туристичним комплексом. Перекус вийшов європейський – 350 грн за шість хот-догів. Справді, ціни там на все, крім пального, удвічі вищі, ніж в інших місцях. Воно й зрозуміло – інших варіантів у туристів вже нема, у чергах на заправку стоїть не один автомобіль, та й бідні у «Буковель» не їздять.

Затор тягнувся від початку Татарова і аж до Поляниці – понад три години. У звичайний день такі корки утворюються через ДТП, але не цього разу. Просто автівок було дуже багато, а на дорозі працювала техніка, яка розчищала її від снігу та льоду. Парадокс – щоб туристи мали добру трасу, її чистили якраз під час напливу гостей, тож ті отримали грандіозний затор на гарній дорозі.

Врешті, доїхали. Заселення в готель, папери, короткий відпочинок й рушили до центру. Як не крути, а виглядає «Буковель» не лише дуже цивілізовано, а й ґрунтовно недешево. Всюди платні паркінги, окремі стоянки для туристичних автобусів і парковки для гостей готелів. Центральний паркінг біля озера Молодості обійдеться власнику автівки у 30 грн за годину – усе по талонах і чеках, кожна «зайва» незаокруглена хвилина рахується в копійках.

Читайте: «Ревізія» пише історію. Як у Франківську створювали перші відео-арт (ФОТО)

Ціна на Ski pass, тобто пропуск для катання на лижах і бордах варіюється від 150 грн (нічне катання) і до VIP (підйоми без черги на певну кількість днів), що коштують понад 10 тис грн. І це лише за катання. Якщо людина не має свого спорядження, то повністю все екіпірування обійдеться близько 1500 грн на день. Тим, хто не має VIP, особливо після обіду, на підйомниках доведеться чекати 10-20 хвилин, бо ж людей направду чимало.

«Якщо порівнювати грудень-січень минулого року з цим, то туристів, напевно, разів у п’ять більше, – говорить Сергій, адміністратор одного з ресторанів у центрі «Буковелю». – Минулого сезону ми майже нічого не заробили, а в березні, коли був жорсткий карантин, тут можна було ходити й кукати. На в’їзді до Поляниці стояли пости з поліцейськими, пропускали тільки місцевих, а туристів, що наважувались приїхати, завертали назад. Цього сезону за перший місяць ми трошки відбили попередній, та й це ще зумовлено тим, що вся Європа закрита. Люди спраглі відпочинку, то всі їдуть сюди. Вчора, наприклад, тут ходили поліцейські, щось роздивлялися, хоч ми й працювали на виніс. Сьогодні тихо, усі відкриті, ми також».

За його словами, цьогоріч зимовий сезон дуже добрий на туристів, виручку й погоду. Локдаун десь навіть зіграв «Буковелю» на руку, бо комплекс нині притягує до себе всіх, хто мав плани виїхати на відпочинок на море чи на інші гірськолижні курорти.

Читайте також: Дирекція залізниць, перший телефон, Леонівка. Чим жив Станиславів у 1894 році (ФОТО)

Стосовно їжі та закладів харчування, то тут можна все описати коротко – поїсти дуже дорого. Якщо взяти кухню готелю, в якому ми зупинялися, то, крім сніданку, за який треба доплачувати, ціни на супи й гарячі страви виходять в районі 300-400 грн за порцію. Відповідно на двох людей, дворазове харчування за один день обійдеться приблизно у 1500 грн. Щодо ресторанів і кафе ситуація така ж, і неважливо – чи ви вирішили поїсти в центрі «Буковелю», чи на в’їзді.

Наприклад, в одному з ресторанів в центрі обід на двох обійшовся у 607 грн – це 500 грамів вареників з сиром і кава. В іншому закладі, що біля одного з підйомників, – 400 грамів запеченої картоплі з овочами, борщ і глінтвейн – 804 грн. Виходить, що їсти в готелях буде дорожче й не так практично, як злізти з підйомника і поїсти в самому центрі. Буковель

Читайте також: Врятувати Чорний ліс. Чому зупинилося створення нацпарку (ФОТО)

З 25 грудня на Буковелі триває «Високий сезон», тобто час, коли є найбільший наплив гостей. Ціни відповідно зростають, особливо на проживання. До прикладу, якщо ще 20-24 грудня вартість двомісного номера у «найцентральнішому» готелі була 1100-1300 грн за ніч, то з 25 грудня номер подорожчав утричі. В деяких готелях, що мають більше трьох зірок, проживання в цей час обійдеться в 10-15 тис грн за ніч. Є поодинокі готелі, що мають п’ять зірок – там приблизно 1000 доларів. Ми зупинилися у готелі, що майже за кілометр від центру. Ніч у двомісному номері обійшлася в 1440 грн з ПДВ.

Але тутешні туристи, схоже, не сильно переживають через ціни й готові платити, бо гроші не останні, а відзначитися на «Буковелі» – річ іміджева. Більшість з них говорить російською і, що дивно, адміністратори ресторанів й готелів також. Навіть якщо клієнт (гість) говорить українською.

«Цього року ми вперше приїхали сюди цілою сім’єю з Києва, – говорить один із туристів Владислав. – Спершу планували поїхати у Францію, в Куршевель, але плани змінились. Минулого року були там у грудні, то я вам скажу, по грошах обійшлося майже так само, як тут. За три дні десь 1,5 тисячі доларів. Але треба розуміти – як би тут не було все підлаштовано, це не зовсім те, на що сподівається турист, який побував у Альпах. Наші Карпати дуже гарні, я тут вперше і не можу не милуватися, але ціни таки зависокі. За ці гроші, хоч я і не скупий, міг відвезти сім’ю на море на сім днів. У людей просто немає виходу, а відпочивати хоча б раз у рік треба».

Також на вихідних соцмережами розліталися фото туристів з президентом Володимиром Зеленським, а він фотографувався чи не з усіма охочими. Щоправда, ми його не зустріли.

Патрульних бачили дуже нечасто – двічі або тричі за цілий день, але й ті не звертають уваги на відкриті заклади. Справді, було б трохи дивно, якби Зеленський приїхав на «Буковель», а тут усе закрито, всі дотримуються дистанції та ходять у масках, а поліція виховує бізнесменів. І що то за відпочинок?

Автор: Сергій Павлюк

Фото: Максим Монета

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.