Люди Фото

У Франківську 36 атовців та члени їхніх родин пройшли курси перепідготовки, аби змінювати своє життя

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську з 2014 року на базі університету нафти і газу для учасників АТО та членів їхніх сімей організовують курси з перепідготовки. За фінансування міністерства закордонних справ Норвегії тут навчають, як розпочати власну справу.

Днями в ІФНТУНГ відбувся черговий рекордний випуск людей, які пройшли курси перепідготовки – 36 курсантів, йдеться на сайті університету.

Під патронатом Міжнародного фонду соціальної адаптації та NORD-університету, ІФНТУНГ запропонував слухачам безкоштовний навчальний курс «Підприємництво та лідерство».

Викладачі університету разом із колегами з  інших партнерських закладів вищої освіти, а також з Норвегії ознайомили їх з  основами підприємництва,  менеджменту підприємницької діяльності та фінансового менеджменту, маркетингу, бухгалтерський обліку, управлінськими та юридичними аспектами власної справи, розглядали питання енергоефективності й енергоощадності, стратегії сталого розвитку, допомагали вдосконалити знання з англійської й навіть скласти карту кар’єрного розвитку.

Читайте також Реабілітація через навчання. Як у Франківську жінки атовців змінюють фах і досягають успіху

Були й онлайн-заняття, й зустрічі з представниками бізнес-спільноти області – її ІТ, готельно-ресторанного, банківського, туристичного сектору; з державними реєстраторами; з віце-президентом Торгово-промислової палати та іншими.

Графік був щільний. Та й вимоги дуже високі. Передусім – до самих викладачів.

За слолвами координатора проекту, проректора з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Максима Карпаша, якщо якийсь викладач не відповідає їхнім очікуванням, йому доводиться вдосконалювати свою роботу або прощатися з проектом.

«Але в нас і слухачі жорсткі, й мова – про нашу репутацію, – говорить Максим Карпаш. – Власне, цей випуск відрізняється від усіх попередніх тим, що ми вперше відчули плоди цієї репутації, яку напрацьовували кілька років поспіль. У середовищі ветеранів ми вже відомі, й до нас приходять за рекомендаціями, бо знають, що тут – належний рівень роботи з ветеранами та членами їхніх родин».

Цього разу організатори проекту врочисто вручали сертифікати найбільшій кількості курсантів – 36. Випускники отримали відеопривітання від Надзвичайного й Повноважного Посла Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестада й особисті – від президента Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимира Рубцова.

Слова подяки звучали й від усіх випускників курсу «Підприємництво та лідерство», який відкрив їм нове бачення своїх перспектив. Серед них – Світлана Карпова, чоловік якої, полковник Олег Карпов, брав участь у цьому проекті раніше. Пішла його слідами, й  тепер теж отримує українсько-норвезький освітній сертифікат. За фахом – лікар, ось уже 20 років рятує життя немовлят у реанімаційному відділенні, але давно думає про можливості розширити допомогу батькам своїх маленьких пацієнтів.

«Велика подяка Королівству Норвегія, Міжнародному фонду соціальної адаптації, проекту «Україна – Норвегія», всім задіяним організаторам цієї справи! – говорить пані Світлана. – За знання, за той досвід, який знадобиться нам у майбутньому. Це також була мотивація до створення власних проектів.Це було усвідомлення, що можна вчитися, опановувати іноземну мову, змінювати фах, незалежно від того, який в тебе соціальний статус, скільки тобі років, чоловік ти чи жінка; що досконалості немає меж. Я пишаюся тим, що живу в Україні!»

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.