Люди Фото

На Прикарпатті відбулась перша проща дідусів і бабусь (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю, 25 липня, вперше відзначають Всесвітній день дідусів, бабусь і людей похилого віку, який проголосив Папа Франциск.

Десятки літніх прикарпатців з дітьми, внуками і навіть правнуками приїхали до відпустового місця у Погоні, щоб спільно помолитися, попросити здоров’я та подякувати Богові за все. Варто наголосити, що найстаршою учасницею прощі стала 91-річна пані Катерина, інформує пресслужба УГКЦ ІФ, пише Репортер

«Я з тобою по всі дні» — таку тему має перший Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком.

За словами голови Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архиєпархії о. Юрія Прилепського, саме в цих словах полягає суть свята, яке Папа Франциск хотів відзначити вперше цього року, після довготривалої ізоляції та повільного відновлення суспільного життя.

Розпочалася проща з урочистої Божественної Літургії, яку відслужили ігумен монастиря о. Роман Мельник та о.Юрій Прилепський у супроводі хору парафії Царя Христа в Івано-Франківську.

Під час проповіді о.Юрій зачитав послання Папи Франциска з яким він звертається «як Єпископ Риму і як літня людина» до дідусів і бабусь та всіх людей похилого віку.

“Господь знає всі наші страждання. Він близький до тих, хто переживає болісний досвід відкинення; наша самотність, загострена пандемією, Йому не байдужа. Навіть коли все здається темним, як у місяці пандемії, Господь посилає нам ангелів, щоб розрадити нашу самотність і повторити нам: “Я з тобою по всі дні”. Він це говорить тобі, він говорить це мені, всім. Саме в цьому полягає суть цього Дня, який я хотів відзначити вперше цього року, після довготривалої ізоляції та повільного відновлення суспільного життя: аби кожного дідуся, кожного літнього чоловіка, кожну бабусю, кожну літню жінку – особливо тих, хто серед нас найбільш самотній – відвідав ангел!». Ці ангели, можуть мати обличчя онуків, рідних чи друзів.

Читайте щодня Євангеліє, моліться. Наше покликання збереження коріння, передання віри молодим і піклування про найменших. Не залежно від обставин і віку, твоїм завданням є передавати традиції. З кризи у якій опинився світ, ми не вийдемо такими, як були. Ми вийдемо або кращими, або гіршими. Тому, похилі віком, покликані, насамперед, дбати про три колони, що підтримуватимуть це нове майбутнє: мрії, пам’ять і молитву.

Молитва літніх людей, — писав Папа-емерит Венедикт XVI, — може захищати світ, допомагаючи йому, можливо, більше, аніж зусилля багатьох. Це легені, без яких Церква та світ не можуть обійтися “,- зачитав о.Юрій.

Особливістю прощі стали молитви на оздоровлення, адже в людей літнього віку часто є різні болячки, хвороби і немочі. Після молитви всіх присутніх окропили свяченою водою.

Як зауважив отець Юрій – сьогодні історичний момент, адже це перша проща людей похилого віку.

«Сьогодні ми вперше маємо таке свято. Тож щиро вітаємо бабусь і дідусів, щиро за вас молимося і благословимо. І хочу сказати, що відтепер щороку в останню неділю липня в день літніх людей, тут у Погоні, ми будемо приймати їхню прощу»,- анонсував голова Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архиєпархії.

На завершення усі учасники першої прощі зробили спільне фото на пам’ять.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.