Культура Фото

Косівський майстер Сергій Дутка створює «молочену» кераміку (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Сергій Дутка – унікальний майстер, котрий створює «молочену» кераміку, поєднує сучасні техніки з традиційними гончарними практиками на колі.

Він дійсно закоханий у власну справу, з захопленням розповідає про кожен свій виріб (авторські шахи, серія Динозавриків, особливий посуд) та ділиться з відвідувачами власною позитивною філософією життя, повідомляють на сторінці 52 Carpathian Lifestyle Experiences, пише Репортер.

Сергій – експериментує з техніками, міксує матеріали і, в результаті, створює незвичні та неймовірно цікаві вироби.

Широкий асортимент виробів дозволить кожному знайти собі щось «до душі» – тут і традиційні макітри, миски та горщики і унікальні керамічні фігури. Сергій надзвичайно бережно та ретельно ставиться до процесу виготовлення своїх виробів, тому й кольори готових робіт виходять як у класичної косівської кераміки.

Майстер розповідає, що поєднання трьох кольорів (жовтий, зелений та коричневий) має бути збалансованим: жовтий має бути золотистий, зелений – не надто холодний та не надто теплий, а коричневий – ближче до червонавого, та жоден з них не повинен бути дуже яскравим, бо справжня косівська кераміка – це відчуття міри.

Косівська кераміка давно є одним із туристичних символів Гуцульщини та увійшла до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.