Люди Фото

До Івано-Франківська з‘їхалися ветеранки війни з усієї України (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Близько трьох десятків жінок і дівчат – військових, ветеранок і волонтерок російсько-української війни – з’їхалися цих вихідних до Івано-Франківська.

Вони прихали на сьомий установчий злет Жіночого ветеранського руху, пише Репортер.

Зліт відбувається на території Промприладу і триватиме з 17 по 19 серпня.

Для жінок запланували багато тренінгів, семінарів, лекцій і різноманітних зустрічей. Також запрошують усіх охочих жінок Прикарпаття, які допомагали й допомагають армії.

Мама в окопі. Андріана Сусак з Косівщини вагітною воювала на Донбасі

За словами однієї з ініціаторок Жіночого волонтерського руху – Андріани Сусак, такі злети роблять у різних містах, аби розказувати місцевим про рух, що це таке та чому треба долучатися.

Адже у всіх містах та містечках потрібна соціально-психологічна реабілітація для військових, патріотичне виховання, культура. Саме над цими напрямками й працює їхня організація, а також бореться за права жінок-військових.

За словами Андріани, завдяки їхній ініціативі вдалося відкрити 63 бойові посади для жінок у різних військових структурах.

«У нас 25 000 дівчат у секторі безпеки, – говорить Сусак. – Багато були поранені, брали участь у бойових діях. Є багато таких як, які йшли воювати у статусі швачки, бо для жінок не було бойових посад. Ми об’єднуємося цінностями та ідеями. Об’єднуємо дівчат зі всієї України. Займаємося лобіюванням законів, освітніми проектами, психологічною реабілітацією, робимо все, аби припідняти статус ветерана. Мріємо, аби в нашій країні була повага до людини у військовій формі».

До речі, Андріана Сусак родом з Косівщини. Коли почалися бойові дії, пішла добровольцем на фронт. Півтора роки відвоювала, вона — штурмовик батальйону «Айдар».

До проєкту давно доєдналася і франківчанка Людмила Дем’яник з позивним Катруся Стріла. З початку війни стала бійцем ДУК «Правий сектор».

Зараз у Жіночому ветеранському русі координує напрямок – військово- патріотичне виховання дітей.

За її словами, дівчата надихають і не дають заглиблюватися в якісь негативні моменти.

Історії з АТО. Жінка з сектору правди

«Я живу від злету до злету, – каже Людмила. – Дякую дівчатам, що живі, що повертаєтеся. На жаль, маємо втрати – загинула наша Яна Червона».

Ветеранки запрошують усіх охочих на показ фільму «Невидимий батальйон». Це стрічка про них – про жінок на війні.

Показ відбудеться у понеділок, 19 серпня, о 18:00 просто неба у палаці Потоцьких. Вхід вільний.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.