Фото

Журналістам показали івано-франківський аеропорт (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні прикарпатські журналісти побували на прес-турі в івано-франківському аеропорті. Нещодавно на адресу його керівництва лунали звинувачення щодо неналежного фінансування та висловлювались побоювання, що аеропорт втратить статус міжнародного. Щоб розвіяти це, керівництво летовища запропонувало засобам масової інформації побачити усе на власні очі. Аеропорт журналістам показували керівник ТзОВ «Скорзонера» Олександр Шевченко та виконуючий обов’язки директора аеропорту Петро Осипенко.

Перед будівлею аеропорту стоїть один з небагатьох чартерів, які нині прилітають до Івано-Франківська.

На летовищі стоїть нова техніка, закуплена на гроші «Скорзонери»: снігоочищувачі, паливозаправники, електричний генератор тощо.

Як каже Олександр Шевченко, на концесії в івано-франківському аеропорті «Скорзонера» нічого не заробляє, а лише витрачає. До прикладу, щомісяця підприємство витрачає 500 тис. грн. на зарплату працівників аеропорту.

Новий аеродромний автобус МАЗ-171075, що доправляє пасажирів на летовище до літака, коштував «Скорзонері» майже 1 млн. 700 тис. грн. За словами Петра Осипенка, у старому автобусі, влаштованому як причеп до вантажного тягача, протікав дах, тож під час дощу людям всередині треба було відкривати парасольки.

Пересувний електричний агрегат Houchin С690 англійського виробництва купили за 720 тис. грн. Він видає напругу 208 і 115 Вольт. Його особливістю є частота току — 400 Гц. Такі агрегати використовують в авіації всього світу через специфіку авіаційних двигунів. Завдяки такому генератору, літак можна обслуговувати, без запуску двигунів.

Це аеродромний паливозаправник ТЗА-10 на шасі КАМАЗ-53215. Одна така машина за раз може залити в літак 10 тон керосину.

Снігоприбиральні машини МДКЗ-20 на шасі КАМАЗ-53228. Вони взимку розчищають летовище від снігу, а також розпиляють спеціальний реагент. Поруч також новенький трактор Беларус 82.1 з комунальним устаткуванням.

Аналогічна техніка радянського виробництва дуже контрастує з новими «КамАЗами» та «Білорусом».

Неподалік — старі трапи на базі УАЗів — техніка радянського зразка. Як розповів Олександр Шевченко, їх нині не використовують, бо соромно перед туристами. Натомість зараз івано-франківський аеропорт орендує новий трап в «Дніпроавіа». У квітні мають прибути ще два трапи, які «Скорзонера» придбала в рамках спеціального конкурсу. Новий трап коштує близько 700 тис. грн.

«Наші розцінки на обслуговування літаків — найнижчі в Україні, — переконує Петро Осипенко. — А квитки дорогі через роботу авіакомпаній». За його словами, вартість квитка у напрямку Івано-Франківськ — Київ — 1500 грн. Аеропорт за обслуговування одного рейсу отримує 3000 грн., решту забирає компанія-перевізник.

Окрім придбання нової техніки на аеродромі розширили руліжні доріжки.

Взимку івано-франківський аеропорт прийняв понад три тисячі пасажирів. Левова частка яких – відвідувачі гірськолижного курорту Буковель. Станом на сьогодні, ця цифра є відчутно нижчою – менше 1000 пасажирів.

Навколо аеродрому неподілак від чартерних та рейсових літаків стоїть стара радянська авіаційна техніка, яка нині фактично є металобрухтом: вертольоти МІ-2, МІ-8 та легентарний кукурудзяник АН-2.

Нині, «Скорзонера» вже виділила аеропорту 13 млн. грн., а протягом найближчих двох років планує залучити ще 37 млн. грн. Ці кошти, за словами Олександра Шевченка, підуть на реконструкцію аеропорту.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.