Фото

Володимир Єшкілєв презентував книгу «Україна: третій шлях» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-франківський письменник Володимир Єшкілєв разом зі львівським колегою Володимиром Павлівим вчора презентували спільну роботу «Україна: третій шлях». Книга стала першою в цілій серії, яку планує видавництво «Фоліо».

«Це концептуальна публіцистика, — говорить Володимир Єшкілєв. — Люди запитують, де ми знаходимося, і що нам робити. Власне про це і є книжка. Поради, які даю — концентруватися, молитися і бути особисто порядним, а решта — як карта ляже. Сьогодні, коли говорять про політико-соціальні речі, часто все зводять до гасельних речей, плакатів, слоганів, меседжів. Я хотів людям довести, що насправді все значно складніше. Якщо в Україні не будуть розкладати складних пасьянсів, це зроблять інші люди за нас і не тут. Але це стосуватиметься нас».

«Ідея цієї книги проста — в нашій країні останнім часом майже немає актуальної публіцистики, такої, яка б була не для сьогоденного читання в газеті чи інтернеті, а для розуміння та осмислення, — говорить Олександр Красовицький, генеральний директор видавництва «Фоліо». — Ми вирішили започаткувати окрему серію, і розпочали її з цієї книжки. Тема була задана видавництвом, і під неї ми шукали авторів. Вважаю, що все вийшло. Цього року в цій серії вийдуть ще дві книжки. Ми не будемо тут дрібнити, авторами будуть лише знакові фігури».

«Україна — настільки серйозний предмет, що потребує кількох діагностів, — каже франківський письменник. — Це мають бути кілька людей з різними практиками, досвідом. Я підходив до цієї теми з методикою екзистенційною, метафізичною, поставив найвищі стандарти».

Тексти у книзі виконані в жанрі публіцистики. Як каже Володимир Єшкілєв, деякі речі треба говорити відверто і прямо. І для цього найкраще підходить публіцистика.

«Останні кілька років після повернення з Польщі я пишу про Україну та українців, намагаюся розібратися, чому ми так погано живемо, — говорить Володимир Павлів. — Тут немає критики держави чи державної еліти, бо не можна весь час у всьому звинувачувати державну владу. У цій книзі є статті переважно іронічного характеру з критикою українського суспільства».

За словами Павліва — це книжка для людей із почуттям гумору та образним мисленням, для людей, які б могли замінити сьогоднішню еліту.

«Не думаю, що ці двоє авторів мають спільну думку, — каже Красовицький. — Вони мають спільний напрям думок. У Єшкілєва його частина книжки направлена проти хлопоманів, а в Павліва — проти гопократів. А ще це таке, краще дізнатися, прочитавши саму книжку».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.