Навколо ідеї – кілька десятків небайдужих іванофранківців. Усі вони хочуть, аби місто мало свій логотип, шрифт, систему навігації (вказівники, інформаційні стенди), аншлаги, вивіски і навіть стиль зовнішньої реклами.
Визначилися вже практично з усім, навіть із розробником та ціною. Коштуватиме ця робота 8050 у.о. Ініціатори обіцяють заплатити власні гроші і запевняють, що це дуже дешево. Мовляв, ця робота коштує значно дорожче. За дивним збігом обставин, майбутнім розробником є Роман Гавриш – брат міського депутата-свободівця Петра Гавриша. Той одразу ж похвалив ініціативу і навіть пообіцяв, що її впишуть «у якесь положення».
Отже, 7 жовтня до Івано-Франківська приїде розробник. Сюди б мали і прийти іванофранківці, які мають свої ідеї на цю тематику. А вже у лютому має відбутися презентація візуального стилю.
На жаль, не усі глядачі були такі ж оптимістичні. «Виглядає, що ви тут вирішили здешевити, – сказав письменник Володимир Єшкілєв, – а Івано-Франківськ – місто, яке вартує чогось кращого. І що з того, що Роман Гавриш – керівник компанії, народився і виріс в Івано-Франківську? Нагадує гасло галицьких жлобів «свій до свого по своє».
Відчутно, акцентує Єшкілєв, що проштовхується певний виконавець. Адже не було ані конкурсу, ані взагалі обговорень, хто саме має цим займатися.
На думку представника «Туристичної асоціації Івано-Франківщини» Лади Маланій, питання надто складне, щоб його отак просто вирішувати. Бо всі знають, що це потрібно, але ніхто зараз не може точно сказати, що буде в основі.
«Що ляже в основу бренду? – спитала вона. – Ми надто довго б’ємся над брендом Івано-Франківська. Можливо, проблема в тому, що місто втратило ім’я, що ми не знаємо, чи бренд має бути історичним, чи сучасним, чи він має бути розроблений з врахуванням традицій, чи засновників, чи має бути карпатський об’єднуючий фактор. Чи навпаки це відкинути, а врахувати концепцію міста інтелектуальних технологій, що теж має право на життя…»
На думку Лади Маланій, треба думати про те, щоб 7 жовтня не представляти місту виконавця, а представляти базис, сценарій. Відомий франківський банкір Андрій Стецевич теж закликав ініціаторів не поспішати. Мовляв, краще обдумати, обговорити у соцмережах. Але відкладати чи переносити терміни не будуть. Як каже один із ініціаторів Юрій Филюк, якщо навіть результат не вийде, такий, який влаштує всіх, то все одно краще для міста отримати цей досвід і довести його до результату, ніж не робити. Бо сама по собі ідея об’єднання громади навколо світлої справи є корисним досвідом.
До теми:
Вивіски спотикання
Місто яскравих плям
Comments are closed.