Сьогодні, 2 вересня, в Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди 65-ої річниці закінчення Другої світової війни.
Вулицями міста пройшли паради за участі курсантів Школи міліції, військовослужбовців, молоді з державними прапорами та символікою політичних партій і т.д. На меморіальному кладовищі по вулиці Лепкого зібралися ветерани бойових дій, представники місцевої влади, духовенство, мешканці міста. Зокрема, губернатор Прикарпаття Михайло Вишиванюк із головою обласної ради Ігорем Олійником поклали вінок до монумента героям, полеглим у боях за свободу й незалежність України. Пам’ять загиблих воїнів ушанували хвилиною мовчання, панахидою і залпом з автоматів.
Довідка:
Дев’ятого серпня 1945 року на заключному етапі Другої світової війни почалася Маньчжурська стратегічна операція на Далекому Сході. О четвертій годині тридцять хвилин ранку в бій були введені головні сили Забайкальського, Першого та Другого Далекосхідних фронтів. План радянського командування під кодовою назвою “Стратегічні кліщі” передбачав оточення противника на території площею в півтора мільйона квадратних кілометрів.
Квантунська армія Японії, яка протистояла радянським військам, налічувала 31 піхотну дивізію, дев’ять піхотних бригад, бригаду спеціального призначення (смертників) і дві танкові бригади; до її складу входили три фронти у складі 6 армій, однієї окремої армії, двох повітряних армій і Сунгарійської військової флотилії. Крім того, головнокомандувачу Квантунської армії оперативно підпорядковувалася армія Маньчжоу-Го, війська Внутрішньої Монголії (князя Де Вана) і Суйюаньская армійська група. Загальна чисельність противника становила понад 1,3 млн чоловік, 6260 гармат і мінометів, 1155 танків, 1900 літаків і 25 кораблів.
Наступ радянських військ розвивався успішно, і 18 серпня у відповідь на категоричну вимогу маршала Василевського Квантунська армія капітулювала.
Розгром японських сухопутних військ на континенті і загроза подальших бомбардувань острівної частини змусили японців повністю визнати поразку.
2 вересня 1945 в Токійській затоці на борту американського лінкора “Міссурі” був підписаний Акт про капітуляцію Японії, що означало завершення Другої світової війни.
Comments are closed.