Фото

У Прикарпатському університеті триває голосування за кандидатів у ректори (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У ці хвилини в актовому залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувається процедура голосування за кандидатів на посаду ректора. Балотуються чотири претенденти. Ректора вибирають в рамках конференції трудового колективу навчального закладу. Зазначимо, що на конференції не обійшлося без конфліктних ситуацій.

Протягом години перед початком конференції у холі університету відбувалась реєстрація учасників.

За тим, аби в зал потрапили лише власники мандатів та представники засобів масової інформації, слідкували люди зі спеціального громадського формування «Чергова служба».

На сцені встановили кабінку для голосування, обтягнуту з трьох боків тканиною блакитного та жовтого кольорів.

На конференцію приїхав перший заступник міністра освіти, науки молоді та спорту Євген Суліма.

Конференція почалася з хвилини мовчання за доктором філологічних наук, першим професором Прикарпатського університету Марком Теплінським, який помер вчора вночі, а сьогодні відбулися його похорони.

Головувати на конференції обрали професора Миколу Лесюка.

Участь беруть 289 делегатів (усього їх у списках 300).

До президії конференції обрали виконуючого обов’язки ректора Ігоря Цепенду, голову галузевої профспілки освітян Мирослава Габорака, першого заступника міністра Євгена Суліму, народного депутата України Ігоря Зварича, заступника голови ОДА Романа Іваницького та заступника голови обласної ради Остапа Дзесу.

Один з робочих органів конференції.

Першим з претендентів на конференції виступив Володимир Великочий.

На запитання Степана Волковецького про своє ставлення до міністра освіти Дмитра Табачника та його реформ Великочий відмовився відповідати, мотивуючи це тим, що Волковецький не має мандата і не є делегатом конференції.

У заступника міністра Євгена Суліми в цей час помітно погіршився настрій.

Виступ Богдана Остафійчука запам’ятався конфліктом з Євгеном Сулімою. На запитання про догану, яку йому винесло міносвіти Остафійчук зачитав фрагмент судового рішення за своїм позовом, у якому наказ міністерства про догану визнали незаконним.

Одразу ж після Остафійчука замміністра освіти Євген Суліма зазначив, що у міністерстві такої ухвали суду ще не отримали, і, відповідно, не мали змоги подати апеляції, а отже вона наразі є нечинною.

До претендента Михайла Романюка запитань у присутніх не було.

Так само без запитань конференція вислухала виступ четвертого претендента Ігоря Цепенду, який нині є виконуючим обов’язки ректора. Зазначимо, що у кулуарах подейкуюсь, що саме Цепенда має найбільші шанси стати новим ректором Прикарпатського університету.

Делегатам показали приклад бюлетеня та пояснили, як їм слід голосувати. Особливістю є те, що навпроти того, кого делегат підтримує, йому необхідно поставити галочку у графі «За», а навпроти решти трьох кандидатів — галочки у графі «Проти».

Професор Геннадій Сіренко підняв урну для голосування для демонстрації, що вона запломбована і не має подвійного дна.

Після перерви на каву почалося голосування.

Кожен вкинутий бюлетень обліковують.

Делегати конференції не залишать зал аж до оголошення результатів виборів. «Репортер» слідкує за розвитком подій в університеті.

Оновлення. Ректором Прикарпатського університету обрали Ігоря Цепенду.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.