Фото

Штаб нацспротиву Прикарпаття відзвітувався за зібрані кошти (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 25 березня, Штаб національного спротиву Івано-Франківської області провів прес-конференцію, де відзвітувався за зібрані за весь час революції гроші.


Як повідомив керівник Штабу Василь Попович, від 2 грудня по сьогоднішній день було зібрано 3 505 430 грн. З них витрачено – 3 108 708 грн. і 1 200 доларів. Залишок – 396 тисяч 722 грн., 3 090 євро, 10 931 долар, 50 фунтів, 7 910 рублів, 300 злотих і 350 канадських доларів. 

Більшість цієї суми пішла на організацію автобусів до Києва. Активіст штабу Дмитро Чуйко зачитав основні статті видатків детальніше. 

Так, за його словами, на транспортування людей до Києва втратили  – 1 999 668 грн. Доволі велика сума пішла на засоби захисту – це 176 630 грн. і 1 200 доларів. На них купували бронежилети, маски, щити для самих працівників штабу, оскільки, кажуть, існувала реальна небезпека для їхнього життя. 

На технічне забезпечення – озвучення мітингів, екран і т.д. – втратили 139 043 грн.

Господарські витрати – канцтовари, поліграфія, розміщення і виготовлення біл-бордів, відновлення зруйнованих під час штурму адмінбудинку вікон – 183 175 грн.

Засоби зв’язку – 33 698 грн. Організація харчування – 87 733 грн. Організація медичної допомоги – 36 903 грн. На допомогу родинам загиблих та організацію похоронів пішло 35 тисяч грн. Ще 111 858 грн. – витратили на лікування потерпілих на Майдані. 

250 тис. грн. було переведено на організаційні потреби київському Майдану. Ще 45 тис. перевели на допомогу військовим у Криму – одній частині і двом кораблям. 10 тис. грн. пішло на юридичну допомогу майданівцям з Франківська. 


Для ясності картини Василь Попович розповів, як саме збиралися гроші. «Всі пам’ятаємо, що перше існував студентський штаб, який також мав певні фінансові надходження, за які ми не можемо звітувати, – зазначив він. – 2 грудня відбулася перша наша нарада і тоді ми вирішили, що всю роботу треба поділити на сектори. Інформаційний очолив Ігор Дебенко, охорони – Михайло Бойчук, фінансово-господарський сектор – Ігор Кінаш. Ми тоді перебували в офісі УНП, де був також і сейф, тому до цього відділу і увійшов член партії Дмитро Чуйко». 


Від Штабу стояла єдина скринька, куди можна було кидати гроші. А ще безпосередньо до Штабу приходили люди, які приносили кошти від своїх громад чи колективів, таких за весь час революції було 432. Усі отримані надходження сумували і на вечірньому віче зачитували.
«Багато хто питав, чому ми не оприлюднювали видатки і залишки, – наголосив Попович. – Треба сказати, що, по-перше, СБУ цікавилося наскільки штаб спроможний ще відправляти до Києва людей, тому ці цифри і не оголошували. По-друге, ці гроші не стояли в одному місці. Після того, як у Києві був розгромлений офіс «Батьківщини», ми прийняли рішення зберігати їх по частинах – у сейфах на підприємствах і в довірених людей. Говорити, скільки коштів лишилося – це означали накликати небезпеку на цих людей». 


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.